Strona główna 0_Slider Wiosenny rozkład pociągów od niedzieli. Jakie zmiany dla świdniczan?

Wiosenny rozkład pociągów od niedzieli. Jakie zmiany dla świdniczan?

0

Zbliża się kalendarzowa wiosna, a wraz z nią nowy rozkład jazdy. Od 10 marca zmiany wprowadza także samorządowa spółka Koleje Dolnośląskie. Niewielkie korekty wprowadzono w przypadku godzin odjazdu ze stacji Świdnica Miasto, w planach są też kolejowe remonty i wiążące się z nimi utrudnienia.

Pasażerowie dolnośląskiego przewoźnika samorządowego mogą korzystać z siedemnastu linii na mapie połączeń Kolei Dolnośląskich. Od początku czerwca uruchomiona zostanie nowa linia (D11) do Lubina. Połączy ona stolicę Zagłębia Miedziowego m.in. z Legnicą i Wrocławiem. Od początku marca na tej trasie prowadzony jest już ruch pociągów towarowych.

Tymczasem już od 25 marca pasażerowie Kolei Dolnośląskich będą mogli korzystać z nowego, wydłużonego odcinka linii D7 do Milicza oraz Krotoszyna. Dotychczas przewozy pasażerskie tej linii, były realizowane do Oleśnicy. Od końca marca w drodze do Milicza i następnie Krotoszyna, nasze pojazdy będą zatrzymywać się w: Oleśnicy Rataje, Dąbrowie Oleśnickiej, Dobroszycach, Grabownie Wielkim, Bukowicach Trzebnickich, Krośnicach, Wierzchowicach, Cieszkowie oraz Zdunach.

Nowy rozkład oznacza także niewielkie zmiany w godzinach odjazdu m.in. ze stacji Świdnica Miasto. Przykładowo, na linii D16 bezpośrednie pociągi w kierunku Wrocławia będą odjeżdżać o godzinach: 5.30, 7.11, 9.58, 14.12, 15.57, 19.46 – a więc w większości o kilka minut wcześniej niż dotychczas. Kolejarze zachęcają więc do zapoznania się z aktualnym rozkładem na stronie Kolei Dolnośląskich.

Wiosenny rozkład jazdy przewiduje również kilka zamknięć związanych z pracami remontowymi. Z tego powodu przewozy pasażerskie będą realizowane na tych odcinkach przez zastępczą komunikację autobusową. Utrudnienia przewidziane są m.in. na trasie Dzierżoniów – Piława Górna (1 IV–24 V), czy też Kłodzko Nowe – Duszniki-Zdrój (1 IV–8 VI), wpływając na dojazd w rejon Kotliny Kłodzkiej.

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykułOstrzeżenie II stopnia. Wiatr może osiągać w porywach nawet 110 km/h
Następny artykułNajbardziej pożądany samochód ostatnich miesięcy już w Świdnicy!