Strona główna 112 Ukrył marihuanę w pralce

Ukrył marihuanę w pralce

1

W ręce policjantów ze Świebodzic wpadł 34-latek poszukiwany listem gończym. W trakcie zatrzymania okazało się, że mężczyzna ukrył w swojej pralce marihuanę. Poszukiwany trafił już do aresztu. Odpowie też za posiadanie narkotyków.

Policjanci z zespołu kryminalnego komisariatu policji w Świebodzicach od jakiegoś czasu próbowali ustalić miejsce, gdzie może przebywać 34-latek, poszukiwany listem gończym na podstawie zarządzenia Sądu Rejonowego w Świdnicy – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji. W wyniku policyjnych działań udało się to ustalić. – We wskazanym miejscu pojawili się z samego rana. Mężczyzna został zatrzymany, a w toku dalszych czynności w miejscu jego przebywania policjanci ujawnili w pralce susz roślinny koloru zielonego. Po przebadaniu na testerach narkotykowych okazało się że zabezpieczona substancji to marihuana.
Policjanci zabezpieczyli w sumie ponad 60 porcji tego narkotyku – dodaje Ząbek.

Mężczyzna trafił już, zgodnie z dyspozycją listu gończego, do aresztu śledczego. Dodatkowo odpowie za posiadanie środków odurzających.  – W świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności – przypomina rzecznik świdnickiej policji.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułŚwidnickie Noce Jazzowe: koncert Adeama&Second Line [KONKURS]
Następny artykułCzy będą egzaminy? Co z opieką nad dziećmi? Będą problemy, będą narady