Strona główna 0_Slider Szczególny Światowy Dzień Bezdomnych Zwierząt w świdnickim schronisku

Szczególny Światowy Dzień Bezdomnych Zwierząt w świdnickim schronisku

0

Spotkania z fachowcami, porady, kiermasz i adopcje z wyprawkami – to tylko część programu dnia otwartego w świdnickim schronisku dla bezdomnych zwierząt. 7 kwietnia pracownicy i wolontariusze zapraszają wszystkich, którym na sercu leży dobro psów, kotów i innych domowych zwierząt. Okazją jest Światowy Dzień Bezdomnych Zwierząt.

Świdnickie schronisko przy ul. Pogodnej 3 działa od ponad dwóch lat, a prowadzi je Fundacja Mam Pomysł. W 2018 roku do schroniska przyjęto 443 podopiecznych, w tym 257 psów, 182 koty i 4 inne zwierzaki. Do adopcji trafiło 158 kotów, 139 psów, 5 innych. 109 zwierząt powróciło do swoich właścicieli.

Wszyscy podopieczni schroniska mają za sobą złe doświadczenia, wymagają leczenia, często także socjalizacji. Zanim zwierzaki trafią do adopcji, muszą zostać do niej przygotowane. Część błyskawicznie znajduje nowe domy, inne miesiącami czekają na kochających właścicieli. Jak wygląda opieka nad zwierzętami w schronisku, jakie mają warunki, czego jeszcze potrzeba – o tym każdy chętny może przekonać się już 7 kwietnia. Od godziny 12.00 do 18.00 pracownicy i wolontariusze zapraszają na dzień otwarty i wyliczają atrakcje:

– kiermasz ciast i fantów, z którego dochód będzie przeznaczony na budowę kociarni w schronisku;
– możliwość skorzystania z porad naszych partnerów akcji, fachowców w dziedzinie żywienia Waszych pupili;
– nasi wolontariusze i pracownicy, którzy odpowiedzą Wam na każde pytanie, zaznajomią z naszymi pupilami i działalnością schroniska;
– adopcje z wyprawkami przygotowanymi przez naszych partnerów.

Mile widziane jest wsparcie! Każdy może dołożyć cegiełkę, piekąc ciasto lub przynosząc fant na kiermasz. Zgłoszenia przyjmowane są mailowo na adres [email protected] i telefonicznie 790 241 451 (jeśli nie odbiera SMS).

Partnerami akcji są sklep zoologiczny Kubuś oraz marki karm Fitmin i Wiejska Zagroda.

Patronat nad dniem otwartym objęła Swidnica24.pl.

/red./

Poprzedni artykułWiceprezydent Świdnicy startuje w wyborach do europarlamentu
Następny artykułO mediacjach z sędzią Anną Marią Wesołowską