Strona główna 0_Slider O mediacjach z sędzią Anną Marią Wesołowską

O mediacjach z sędzią Anną Marią Wesołowską

0

Znana z paradokumentalnego programu telewizyjnego i współpracy z byłym rzecznikiem Praw Dziecka Markiem Michalakiem sędzia Anna Maria Wesołowska będzie gościem specjalnym konferencji „Mediacje w praktyce”. O pozasądowych sposobach rozwiązywania sporów będzie można dowiedzieć się więcej 5 kwietnia w Świdnicy.

Od kilku lat mediatorzy, działający w zasięgu sądów rejonowego i okręgowego w Świdnicy wraz z sędziami podejmują wiele inicjatyw, by propagować mediacje. Organizowane są spotkania, konferencje, a  mediatorzy prowadzą stałe dyżury w sądach.

Mediacja to próba dojścia do ugody zwaśnionych stron przy udziale i w obecności mediatora. Mediator nie wskazuje sposobu rozwiązania sporu, a jedynie kieruje rozmową tak, aby przeciwnicy sami wypracowali kompromis.Zawarta w wyniku mediacji ugoda nabiera mocy prawnej po zatwierdzeniu przez sąd. Ten sposób rozwiązywania sporów jest  szybszy i tańszy niż postępowanie sądowe.

Na konferencję z udziałem Anny Marii Wesołowskiej zapraszają Ewa Waligóra i Anna Chorążewska. Zgłoszenia przyjmowane są do 1 kwietnia. Szczegóły na plakacie.

/red./

Poprzedni artykułSzczególny Światowy Dzień Bezdomnych Zwierząt w świdnickim schronisku
Następny artykułKoniec zmian czasu. Parlament Europejski podjął decyzję