Strona główna 0_Slider Swoją grą uczcili pamięć kolegi z parkietu!

Swoją grą uczcili pamięć kolegi z parkietu! [FOTO]

0

Bardzo emocjonujący przebieg miał kolejny, czwarty już Memoriał Jakuba Marcinkowskiego w piłce ręcznej. W turnieju poświęconym pamięci przedwcześnie zmarłego zawodnika ŚKPR-u Świdnica i ucznia Gimnazjum nr 3 zagrało 15 drużyn młodzików i juniorów młodszych z Polski oraz Niemiec.

Trzydniowa impreza odbyła się na terenie dwóch hal sportowych – na Zawiszowie i w sali SP 105. Jakub Marcinkowski (2000-2015) był uznawany za jeden z największych talentów świdnickiej piłki ręcznej w ostatnich latach. Lider drużyny na boisku i poza nim. Imponował warunkami fizycznymi. Dysponował mocnym rzutem lewą ręką. Zmarł niespodziewanie 29 maja 2015 roku podczas rozgrywanego w Kielcach finału Mistrzostw Polski młodzików.

MTS Kwidzyn w kategorii juniorów młodszych i Kadra Dolnego Śląska w kategorii młodzików. Oto zwycięzcy czwartej edycji Memoriału im. Jakuba Marcinkowskiego. Zawody stały na niezłym poziomie sportowym i dostarczyły wielu emocji. Gospodarze – ŚKPR Świdnica okazali się gościnni – zabrakło dla nich miejsca na podium w kategorii juniorów młodszych. W młodzikach także, ale zespół zagrał w mocno eksperymentalnym składzie – piątka zawodników z powodzeniem grała w zespołach kadr Dolnego Śląska. Warto nadmienić, że Hubert Barcik (Kadra I) został królem strzelców imprezy, a Wiktor Szymanowski (Kadra II) najlepszym zawodnikiem drużyny.

/FOTO: Dariusz Nowaczyński/

Poprzedni artykułCmentarz przy Słowiańskiej zyska nowy parking i wejście
Następny artykułMistrzowie parkowania [FOTO]