Strona główna Wydarzenia Strzegom Strzegom otwiera pierwszy żłobek i szykuje się do budowy drugiego

Strzegom otwiera pierwszy żłobek i szykuje się do budowy drugiego

0

Już w kwietniu rozpocznie działalność pierwszy w Strzegomiu samorządowy żłobek, który funkcjonować będzie w nowo wybudowanym budynku przy ulicy Kościuszki. Na tym nie koniec dobrych wieści dla rodziców najmłodszych mieszkańców gminy. Dzięki zdobyciu rządowej dotacji w styczniu 2020 roku ma zostać otwarta druga placówka dla maluchów. Dotychczas żłobków w gminie Strzegom nie było w ogóle.

Wniosek gminy Strzegom o utworzenie Żłobka nr 2 w Strzegomiu został zakwalifikowany do dofinansowania w ramach resortowego programu “Maluch+ 2019”. Nowy żłobek powstanie na I piętrze budynku po Szkole Podstawowej nr 3 w Strzegomiu przy ulicy Jeleniogórskiej 19. Przypomnijmy, że parter budynku od blisko 2 lat służy dzieciom z Przedszkola Publicznego nr 4. Uruchomienie żłobka na I piętrze budynku zapewni dodatkowe 26 miejsc opieki nad dziećmi do lat 3, a jednocześnie zapewni pełne wykorzystanie budynku pozostałego po szkole podstawowej.

W ramach projektu zaadaptujemy i wyposażymy pomieszczenia na potrzeby maluchów oraz wybudujemy dla nich plac zabaw – mówi burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta, który 7 marca w Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu odebrał promesę na kwotę 779,9 tys. złotych. Równocześnie, ze środków własnych gminy, zmodernizowany zostanie plac zabaw dla przedszkolaków.

Przypomnijmy, pierwsza strzegomska placówka dla najmłodszych mieścić się będzie w nowym obiekcie przy ulicy Kościuszki, w którym powstało m.in. 6 sal przedszkolnych i żłobkowych, sala wielofunkcyjna, sale zabaw, antresole, szatnie, zaplecze kuchenne, gabinet pielęgniarki i logopedy, pomieszczenia biurowe i techniczne. Na terenie przy budynki żłobkowo-przedszkolnym powstały 3 place zabaw dostosowane do różnych grup wiekowych, zjeżdżalnie terenowe i amfiteatr terenowy, sad owocowy oraz ogrody “ptasi” i “motyli”. Budowa pochłonęła około 17 mln złotych.

/UM Strzegom, opr. mn/