Strona główna Sport Siatkówka Straciły zaledwie jednego seta

Straciły zaledwie jednego seta [FOTO]

0

Dziewczęta z SP 6 z klas piątych okazały się najlepsze w turnieju mini-siatkówki. W ubiegłym tygodniu w hali na Zawiszowie odbyły się kolejne rozgrywki w ramach „Współzawodnictwa szkolnego 2018-2019” organizowane przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Tym razem rozegrany został turniej trójek dziewcząt klas piątych. Sześć przybyłych reprezentacji świdnickich podstawówek po rozstawieniu najpierw grało w dwóch grupach eliminacyjnych. Do ścisłych finałów przechodziły następnie po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. Przez całe zawody rywalizowano do dwóch wygranych setów. Zawodniczki „szóstki” gładko przeszły eliminacje, wygrywając oba spotkania po 2:0, kolejno z SP 105 i SP 4. W fazie finałowej więcej kłopotu sprawiły im dziewczęta z SP 8, zwyciężając jednego seta. O triumfie zadecydował dopiero tie-break, wygrany przez drużynę SP 6. W meczu o pierwsze miejsce młode siatkarki z „szóstki” gładko wygrały pierwszego seta z SP 1, która do tej pory też była bez porażki w turnieju. Druga partia okazała się bardzo zacięta i emocjonująca aż do ostatniego punktu. Ostatecznie jednak zwycięsko z niego wyszły uczennice z SP 6. Spotkanie o trzecie miejsce pomiędzy drużynami SP 4 i SP 8 dopiero w tie-breaku zakończyło się wygraną zespołu z SP 4.

Organizator zawodów przygotował dla drużyn pamiątkowe dyplomy oraz medale. Wyróżnione zostały też najlepsze zawodniczki: Nikola Promowicz (SP 1), Izabela Skowrońska (SP 4), Joanna Kudyba (SP 6), Hanna Karpińska (SP 8), Nikola Lewandowska (SP 105), Aleksandra Grabowska (NSP Bliżej Dziecka).

Końcowa klasyfikacja (z punktacją do współzawodnictwa):
1. SP 6 – 10 pkt
2. SP 1 – 8 pkt
3. SP 4 – 7 pkt
4. SP 8 – 6 pkt
5. SP 105 – 5 pkt
6. NSP Bliżej Dziecka – 4 pkt

/OSiR/

Poprzedni artykułLicealistka ze Świdnicy modelką w najnowszym Vogue
Następny artykułZaznały goryczy porażki dopiero w wielkim finale