Strona główna 0_Slider ŚKPR o włos od degradacji do II ligi!

ŚKPR o włos od degradacji do II ligi! [FOTO]

0

Mecz z AZS-em Zielona Góra był kluczowy w walce o utrzymanie w I lidze. Niestety z różnych przyczyn trener Grzegorz Garbacz mógł skorzystać tylko z jedenastu zawodników. Zdziesiątkowany ŚKPR nie był w stanie pokonać rywali. Goście wygrali wysoko 35:25 i na cztery kolejki przed końcem rozgrywek świdniczanie tracą do bezpiecznej strefy aż sześć punktów…

W sobotni wieczór zabrakło najlepszego strzelca zespołu Konrada Cegłowskiego, który w meczu z Forzą Wrocław ukarany został niebieską kartką, za co został ukarany odsunięciem od co najmniej dwóch spotkań, rozgrywającego Pawła Starosty, który na piątkowym treningu nabawił się urazu kolana, a także Dawida Pęczara, Karola Kozaka i Jakuba Pierzaka. Szczególnie bolesna była absencja dwóch pierwszych graczy.

Goście od początku przejęli inicjatywę wychodząc na prowadzenie 4:1. ŚKPR zmniejszył straty do jednego trafienia (3:4, 4:5), ale przełamać rywali się nie udało. Potem trzy rzuty karne obronił Damian Olichwer, co w dużej mierze pomogło utrzymywać kontakt z akademikami. Do przerwy świdniczanie tracili trzy gole (12:15). Dwie szybko rzucone bramki po zmianie stron tchnęły nadzieję, że będzie można powalczyć o pełną pulę, ale wystarczyło kilka chwil dekoncentracji, aby AZS odjechał na 22:16 w 40. minucie. Trener Garbacz próbował rozmaitych rozwiązań taktycznych. Zmieniał system gry w obronie, w ataku wycofywał z gry bramkarza, ale wszystkie te zabiegi nie przyniosły spodziewanych rezultatów. Goście utrzymywali przewagę 5-7 trafień, a w końcówce jeszcze ją powiększyli, wygrywając ostatecznie 35:25.

Ta przegrana stawia Szare Wilki w krytycznej sytuacji w kontekście walki o utrzymanie w lidze. Na cztery kolejki przed zakończeniem rozgrywek ŚKPR traci do AZS-u Zielona Góra aż sześć punktów i dodatkowo ma gorszy bilans bezpośrednich spotkań. W perspektywie są wyjazdowe mecze z Grunwaldem Poznań i Ostrovią oraz domowe potyczki z ostatnim w tabeli ASPR-em Zawadzkie i wiceliderem tabeli – Realem Astromalem Leszno.ŚKPR Świdnica – AZS Zielona Góra 25:35 (12:15)

ŚKPR: Olichwer, Jabłoński – Borowski 7, Makowiejew 6, Wychowaniec 5, Daszczenko 3, Zaremba 2, Żubrowski 1, Redko 1, Chmiel, Etel

Kary: ŚKPR 6 minut, AZS 8 minut

Karne: ŚKPR 2/1, AZS 6/3

/ŚKPR/

Poprzedni artykułRajd Świdnicki Krause już za miesiąc!
Następny artykułDachowanie pod Strzegomiem [FOTO]