Strona główna 0_Slider Remont Pogodnej pochmurny dla kierowców

Remont Pogodnej pochmurny dla kierowców

1

Zmotoryzowani świdniczanie ponownie skarżą się na utrudnienia wynikające z trwającej przebudowy ulicy Pogodnej. – Jak tak krótki odcinek można robić tak długo? – pytają, wskazując przy tym, że istniejące tam oznakowanie jest niewystarczające, a tymczasowa sygnalizacja kierująca przejazdem na odcinku wahadłowym jest zupełnie niedostosowana do aktualnego natężenia ruchu. Świdnicki magistrat zapowiada zmiany, które zaczną obowiązywać już od poniedziałku.

To jest katastrofa. Ulica jest tak rozkopana, że przejazd szybciej niż 5 km/h grozi uszkodzeniem samochodu. Sytuacja jeszcze bardziej pogarsza się nocą, gdy nic nie widać i łatwo zjechać na całkowicie rozkopany pas ruchu. Nie pomaga w tym wszystkim oznakowanie, które jest zupełnie niewystarczające – wylicza pani Joanna, która próbowała przedostać się przez remontowaną ulicę do świdnickiego schroniska. Problemy z przejazdem dotyczą jednak nie tylko zmierzających do azylu dla zwierząt, ale także pracowników zakładów działających przy Pogodnej oraz działkowców.

Dojeżdżamy codziennie tą ekstremalną drogą niszcząc własne samochody. Droga jest niebezpieczna, nieczytelnie oznakowana. Z dnia na dzień dojazd do pracy staje się coraz bardziej niebezpieczny – już wcześniej alarmował inny z mieszkańców, wskazując przy tym na nieprawidłowe działanie sygnalizacji kierującej ruchem na wahadłowym odcinku. – Czerwone światło potrafi się palić z obu stron, zupełnie uniemożliwiając przejazd. Mimo długiego oczekiwania nie doczekałem się zmiany, dlatego po 10 minutach zdecydowałem się wjechać na remontowany fragment – to samo zrobił kierowca jadący od drugiej strony – opowiada kolejny zmotoryzowany, próbując przestrzec innych przed możliwymi, niebezpiecznymi sytuacjami drogowymi na Pogodnej.

Jak jeszcze w styczniu tłumaczyła rzecznik świdnickiego magistratu, wykonawca robót na bieżąco koryguje organizację ruchu, dostosowuje oświetlenie i oznakowanie. – Tego typu prace zawsze wiążą się z utrudnieniami, lecz ze względu na finał końcowy, prosimy o wyrozumiałość – mówiła Magdalena Dzwonkowska. Po kolejnych skargach przekazanych przez kierowców padła zapowiedź dokonania dalszych zmian. – Obecna organizacja ruchu przy ul. Pogodnej będzie obowiązywała do 24 marca br. Od 25 marca zostanie skrócony odcinek objęty sygnalizacją świetlną – zapowiada Dzwonkowska.

Pierwotnie zakładano, że pierwszy etap inwestycji – przebudowa jezdni ulicy Pogodnej – zostanie zakończony do 31 grudnia 2018 roku, natomiast wszystkie pozostałe prace zostaną wykonane do 31 maja 2019 roku. Jak twierdzi rzecznik Urzędu Miejskiego, powyższe terminy nie uległy zmianie.

Michał Nadolski
[email protected]

fot. Dariusz Nowaczyński