Strona główna Wydarzenia Świdnica Znaczkami turystycznymi promują Świdnicę. Na najnowszym samolot „Czerwonego Barona”

Znaczkami turystycznymi promują Świdnicę. Na najnowszym samolot „Czerwonego Barona”

8

Nowy znaczek turystyczny dołączył do kolekcji związanej ze Świdnicą. Tym razem na jego awersie znajdziemy samolot Fokker Dr I, którym latał „Czerwony Baron”, a na rewersie – dom przy ulicy Sikorskiego 19, dawną willę rodziny Richthofenów.

Zdjęcie pochodzi z profilu Sylwii Osojcy na portalu społecznościowym

Całość świdnickiej kolekcji tworzy już 6 elementów – znaczek z wieżą ratuszową, wydany przez LOT Księstwo Świdnicko-Jaworskie oraz znaczki z Bolkiem II Świdnickim i Zamkiem Świdnickim, Katedrą Świdnicką, Kościołem Pokoju, Muzeum Dawnego Kupiectwa oraz „Czerwonym Baronem” wydane przez Urząd Miejski w Świdnicy. Kolekcjonerzy mogą nabyć wszystkie świdnickie znaczki w punkcie Informacji Turystycznej znajdującej się na Rynku – wylicza Sylwia Osojca-Kozłowska ze świdnickiego magistratu.

Znaczki turystyczne są kolekcjonowane przez turystów i krajoznawców z Polski i Europy. Istnieje na nie swoista moda. Można je nabyć już w piętnastu europejskich państwach. Na całym kontynencie działają też kluby zrzeszające kolekcjonerów znaczków, organizowane są specjalne spotkania “zbieraczy” i wspólne wyjazdy po nowe znaczki.

/opr. mn/

zdjęcia udostępnione przez kierownik Referatu Turystyki UM Świdnica

Poprzedni artykułRemont Pogodnej pochmurny dla kierowców
Następny artykułW pracy miał 30 porcji, w domu 1500