Strona główna Wydarzenia Świdnica Znaczkami turystycznymi promują Świdnicę. Na najnowszym samolot “Czerwonego Barona”

Znaczkami turystycznymi promują Świdnicę. Na najnowszym samolot “Czerwonego Barona”

12

Nowy znaczek turystyczny dołączył do kolekcji związanej ze Świdnicą. Tym razem na jego awersie znajdziemy samolot Fokker Dr I, którym latał “Czerwony Baron”, a na rewersie – dom przy ulicy Sikorskiego 19, dawną willę rodziny Richthofenów.

Zdjęcie pochodzi z profilu Sylwii Osojcy na portalu społecznościowym

Całość świdnickiej kolekcji tworzy już 6 elementów – znaczek z wieżą ratuszową, wydany przez LOT Księstwo Świdnicko-Jaworskie oraz znaczki z Bolkiem II Świdnickim i Zamkiem Świdnickim, Katedrą Świdnicką, Kościołem Pokoju, Muzeum Dawnego Kupiectwa oraz “Czerwonym Baronem” wydane przez Urząd Miejski w Świdnicy. Kolekcjonerzy mogą nabyć wszystkie świdnickie znaczki w punkcie Informacji Turystycznej znajdującej się na Rynku – wylicza Sylwia Osojca-Kozłowska ze świdnickiego magistratu.

Znaczki turystyczne są kolekcjonowane przez turystów i krajoznawców z Polski i Europy. Istnieje na nie swoista moda. Można je nabyć już w piętnastu europejskich państwach. Na całym kontynencie działają też kluby zrzeszające kolekcjonerów znaczków, organizowane są specjalne spotkania “zbieraczy” i wspólne wyjazdy po nowe znaczki.

/opr. mn/

zdjęcia udostępnione przez kierownik Referatu Turystyki UM Świdnica