Strona główna 112 Problemy z pijanymi, wyrwana studzienka, zadymienie

Problemy z pijanymi, wyrwana studzienka, zadymienie

1

151 interwencji podjęli świdniccy strażnicy miejscy od 22 do 28 lutego.

Kilka z nich opisują na swojej stronie.

22.02.2019r. o godz. 10:00 do dyżurnego wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu na ulicy Sikorskiego w okolicach skrzyżowania z ulicą Pogodną. Interweniujący patrol potwierdził zgłoszenie. Na terenie budowy zastał pracowników, którzy spalali odpady budowlane i deski, czym spowodowali zadymienie całej okolicy. Osoba odpowiedzialna została ukarana mandatem karnym, a ognisko natychmiast zagaszone.

23.02.2019r. o godz. 08:55 operator monitoringu powiadomił dyżurnego Straży Miejskiej, że na ul. Plater w okolicy sklepu spożywczego mężczyzna spożywa piwo w miejscu publicznym. Przybyli na miejsce strażnicy ukarali sprawcę wykroczenia mandatem i poinformowali go, że teren ten jest pod stałą obserwacją.

23.02.2019r. o godz.09:35 strażnicy ponownie interweniowali wobec osoby łamiącej przepisy zakazujące spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Tym razem oko kamery uchwyciło taką osobę w Rynku. Sprawca również został ukarany mandatem.

26.02.2019r. o godz.16:35 dyżurny otrzymał zgłoszenie, że na ul. Podchorążych na łuku drogi brak jest kratki w studzience burzowej, co stwarza zagrożenie dla poruszających tam pojazdów i pieszych. Wysłany na miejsce patrol odnalazł na trawniku kratkę i osadził ją na swoim miejscu.

27.02.2019r. o godz. 22:40 dyżurny otrzymał zgłoszenie, że do drzwi kawiarni „Teatralna” dobija się nietrzeźwy mężczyzna, który zachowuje się bardzo głośno i przeszkadza w spoczynku nocnym. Przybyły na miejsce patrol zastał mężczyznę w trakcie załatwiania czynności fizjologicznej na drzwi kawiarni. Mężczyzna będący w stanie upojenia alkoholowego awanturował się w trakcie podjętych przez strażników czynności w związku z czym został on doprowadzony do komendy Policji i osadzony do wytrzeźwienia.

(K.G)

Poprzedni artykułKosztowne inwestycje po deszczu [FOTO]
Następny artykułDzień otwarty z Alicją w Krainie Czarów