Strona główna Wydarzenia Świdnica Dzień otwarty z Alicją w Krainie Czarów

Dzień otwarty z Alicją w Krainie Czarów

0

Nie tylko przez dziurkę od klucza można było zajrzeć do Szkoły Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków podczas Drzwi Otwartych szkoły, które odbyły się 1 marca 2019 r.

W Czarodziejskiej Krainie Alicji przyszłych uczniów i ich rodziców powitali nauczyciele i uczniowie szkoły, którzy przygotowali dla swoich gości wiele atrakcji: bajki w nowoczesnych technologiach, czyli komputerowy zawrót głowy, zabawy animacyjne z balonami, nie tylko magiczne zabawy logiczne. Do świata magii i czarów zapraszał klub doświadczalskich, na chętnych czekały też zabawy sportowe ze zwariowanym kapeluszem oraz bajki malowane na folii, a Kapelusznik wyczarowywał z balonów magiczne zwierzaki. Odważni próbowali obudzić Śpiącą Królewnę, czyli uczyli się zasad pierwszej pomocy pod czujnym okiem starszych kolegów, nie zabrakło też chętnych do śpiewania i tańczenia bajkowych przebojów, a z pieczonych na miejscu przez szkolnych wolontariuszy ciasteczek można było wyczarować własną wersję karty pik lub kier.

Odwiedziło nas wielu gości, co bardzo cieszy, ponieważ jak podkreśla dyrektor szkoły w dwójce pracuje wspaniała kadra, dla której ważne są bliskie relacje pomiędzy nauczycielami – uczniami – rodzicami – pracownikami. Relacje oparte na szacunku i zaufaniu, które sprzyjają nauce i rozwojowi dzieci. Chcemy dla swoich dzieci, naszych uczniów, tego, co najlepsze i najcenniejsze. Każdego, kto chce grać w naszej drużynie, zaprasza do SP2 – podsumowuje Alicja Matysik, dyrektorka SP 2.

Poprzedni artykułProblemy z pijanymi, wyrwana studzienka, zadymienie
Następny artykułWyjście do kina czy sesja fotograficzna? Wygraj prezent na Dzień Kobiet [KONKURS]