Strona główna 0_Slider Porażka po znakomitej walce!

Porażka po znakomitej walce! [FOTO]

0

Porażką z Częstochowianką Częstochowa siatkarki II-ligowego MKS-u Polonia Świdnica zakończyły sportowy sezon 2018/2019. Rywalki wygrały dziś w Hali Pionierów 3:1, okazały się lepsze w pierwszej rundzie fazy play-off i awansowały do dalszej walki o awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

Spotkanie rozpoczęło się dla świdniczanek fatalnie, bo od przegranej pierwszej partii w stosunku 14:25. Później było już znacznie lepiej. W drugiej odsłonie biało-zielone zdominowały wydarzenia na parkiecie, wygrywając 25:19. Kolejne dwa sety były niesłychanie zacięte, a wynik oscylował wokół remisu. W trzeciej części gry w samej końcówce tempo podkręciły jednak przeciwniczki, zwyciężają 25:22. Czwarta partia to siatkarski horror. W samej końcówce seta znów odskoczyły przyjezdne, a gospodynie znalazły się w wydawałoby się beznadziejnej sytuacji. Częstochowianka prowadziła już 24:19 i miała pięć piłek meczowych. Podopieczne Magdaleny Sadowskiej popisały się fantastyczną walką i doprowadziły do remisu 24:24. Później dwie kontrowersyjne decyzje sędziów i porażka 24:26. Ostatecznie porażka 1:3 w tym spotkaniu i przegrana 0:3 w meczach w pierwszej fazie play-off grupy B II ligi siatkówki kobiet.

MKS Polonia Świdnica – Częstochowianka Częstochowa 1:3 (14:25, 25:19, 22:25, 24:26)

Polonia: Śmidowicz, Kania, Armelle Fernandez, Woźniak, Bojko, Kołodziejczak, Gałązka, Liwuś, Jewiarz

/MDvR, FOTO: Dariusz Nowaczyński/

Poprzedni artykułWyjście do kina czy sesja fotograficzna? Wygraj prezent na Dzień Kobiet [KONKURS]