Strona główna 0_Slider Wpadli na szybkiej jeździe. 9 straciło prawa jazdy, 1 jeszcze go nie...

Wpadli na szybkiej jeździe. 9 straciło prawa jazdy, 1 jeszcze go nie miał

17

W miniony weekend policjanci ze świdnickiej drogówki zatrzymali dziesięciu kierowców pędzących po drogach powiatu o ponad 50 km/h szybciej niż pozwalają na to przepisy. Aż siedmiu piratów wpadło w Świdnicy, na ulicy Esperantystów.

Na jeździe z prędkością ponad 100 km/h w terenie zabudowanym przyłapano w sumie 10 kierowców w wieku od 19 do 55 lat – siedmiu z nich wpadło w Świdnicy, a trzech na terenie gminy Strzegom. – Wszyscy zatrzymani otrzymali mandaty w kwotach 400 i 500 złotych oraz po 10 punktów karnych. Co zapewne najbardziej dotkliwe, dziewięciu amatorów szybkiej jazdy utraciło też prawa jazdy na 3 miesiące – mówi Szymon Szczepaniak ze świdnickiej policji.

Najpoważniejsze konsekwencje spotkały jednak ostatniego z zatrzymanych. – 27-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego jadąc samochodem Volkswagen Passat z prędkością 102 km/h, ponad dwukrotnie przekraczając dopuszczalną prędkość, nie posiadał uprawnień do kierowania. Łączna grzywna w postaci 1000 zł wraz punktami karnymi i trzymiesięcznym okresem pozbawiającym szans na uzyskanie prawa jazdy zmusiła 27-latka do zabezpieczenia pojazdu przekazując go osobie ze stosownymi uprawnieniami – dodaje Szczepaniak.

Przypomina przy tym, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, każdy z uczestników ruchu drogowego po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Dokument jest odbierany bezpośrednio przez kontrolującego policjanta. Jeżeli pomimo zakazu osoba taka nadal będzie kierować pojazdem, okres odebrania uprawnień przedłużony zostanie do 6 miesięcy. Jeśli w tym czasie sytuacja się powtórzy, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Będzie to oznaczało konieczność ponownego zdawania egzaminu na prawo jazdy.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułRatowanie uwięzionego gołębia i przerwana impreza. Interwencje strażników
Następny artykułPorzucony na Strzelnicy