Strona główna 112 Ratowanie uwięzionego gołębia i przerwana impreza. Interwencje strażników

Ratowanie uwięzionego gołębia i przerwana impreza. Interwencje strażników

0

Od 15 do 21 marca świdnicka Straż Miejska interweniowała 139 razy. Spośród wielu przeprowadzonych działań, strażnicy wybrali ich zdaniem najbardziej warte uwagi lub nietypowe, które opisali w cotygodniowym podsumowaniu.

Oto wybrane interwencje straży miejskiej:

16 marca 2019 roku o godzinie 20.44 do dyżurnego wpłynęło zgłoszenie dotyczące poważnego zagrożenia w ruchu drogowym. Na skrzyżowaniu ul. Spółdzielczej i Trybunalskiej z nieznanych przyczyn kratka burzowa wypadła z ramy studzienki. Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce osadzili kratkę przywracając bezpieczny ruch na skrzyżowaniu.

19 marca 2019 roku o godzinie 16.26 pracownik Młodzieżowego Domu Kultury powiadomił dyżurnego Straży Miejskiej, że na ul. Lelewela w jednym z okien na poddaszu pęknięta jest szyba , która w każdej chwili może spaść na chodnik. Strażnicy na miejscu ustalili właściciela komórki, który zdemontował uszkodzoną szybę. Z pozoru banalna sytuacja mogła skończyć się tragicznie.

20 marca 2019 roku o godzinie 10.30 dyżurny otrzymał zgłoszenie, że na elewacji jednego z budynków w Rynku jest rozwieszona siatka, w której na wysokości trzech metrów utknął gołąb. Powiadomiono zarządcę budynku ale nikt od razu nie podjął działań w kierunku uwolnienia ptaka. Strażnicy wraz z osobą zgłaszającą uwolnili ciężko przestraszonego ptaka.

20 marca 2019 roku o godzinie 16.17 mieszkańcy ul. Henryka Brodatego zawiadomili dyżurnego, że nieznani im panowie przy ich bloku urządzili sobie imprezkę alkoholową. Strażnicy oczywiście popsuli dobry humor biesiadników bo każdy z nich odszedł ze stuzłotowym mandatem.

21 marca 2019 roku o godzinie 8.20 dyżurny otrzymał zgłoszenie, że na ul. Wrocławskiej biega pies bez nadzoru. Interweniujący funkcjonariusze szybko ustalili właściciela a że pies był „na wagarach” nie po raz pierwszy sprawa zakończyła się mandatem.

/SM Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułOstatnia lekcja sztuki
Następny artykułWpadli na szybkiej jeździe. 9 straciło prawa jazdy, 1 jeszcze go nie miał