Strona główna 0_Slider Pierwsza superbohaterka Marvela już na wielkim ekranie!

Pierwsza superbohaterka Marvela już na wielkim ekranie! [ROZWIĄZANIE KONKURSU]

0

Kobiety ratujące świat dzięki swoim niezwykłym mocom w końcu na wielkim ekranie. Choć szlak kobiecego kina superbohaterskiego ostatnio skutecznie przetarła niepokonana Amazonka „Wonder woman”, to dla Wytwórni Marvela właśnie pilotka bombowca – „Kapitan Marvel” jest pierwszą superbohaterką, której całkowicie poświęcono film. To z tą wyjątkową produkcją związany był nasz kolejny, wielki konkurs kinowy.

„Kapitan Marvel” stanowi 21. film wytwórni Marvel Studios i to absolutnie wyjątkowy, bo po raz pierwszy poświęcony w całości kobiecej superbohaterce i to nie byle jakiej, bo posiadającej jedne z najpotężniejszych mocy. „Kapitan Marvel” wkroczyła do polskich kin nie bez przypadku 8 marca, a więc dokładnie w święto wszystkich kobiet.

Produkcja wyreżyserowana przez Annę Boden i Ryana Flecka przedstawia historię potężnej obrończyni świata – Carol Danvers (zagraną przez Brie Larson, zdobywczyni Oscara za film „Pokój”).

Akcja Kapitan Marvel rozgrywa się w latach 90-tych XX wieku, wcześniej niepokazywanych w filmowym uniwersum Marvela. Ziemia dostaje się w sam środek galaktycznej wojny. Tytułowa bohaterka, Carol Danvers, jest oficerem armii Stanów Zjednoczonych, ale wkrótce odkryje prawdę o sobie i stanie się jedną z najpotężniejszych postaci Wszechświata, gdy na skutek genetycznej modyfikacji zyska pozaziemską moc rasy Kree.

Superprodukcję można obejrzeć w świdnickim Cinema3D. Harmonogram seansów można zobaczyć TUTAJ.

To właśnie z superbohaterkami był związany nasz kolejny konkurs filmowy. Do wygrania było aż 12 biletów do Cinema3D w Świdnicy. Aby zdobyć zaproszenia należało: Wymienić co najmniej 3 superbohaterki Marvela (z wyjątkiem Carol Danvers)i krótko je przedstawić. Chodziło chociażby o niezwykłą She-Hulk, której jako pierwszej oddano własną serię komiksów, czy też jedną z najpotężniejszych mutantek uniwersum X-MenJean Grey, znaną także jako Marvel Girl lub Phoenix lub Black Widow, czyli Natalia „Natasha” Alianovna Romanova, agentkę S.H.I.E.L.D. i członkini drużyny Avengers. To oczywiście tylko niektóre z mnóstwa ciekawych bohaterek z bogatego świata komiksów Marvela. Laureatami konkursu zostali:  Anna Kuska (4 bilety), Marek Kaluszka (4 bilety) oraz Anna Szymaszkiewicz (4 bilety). Gratulujemy!

/red./

Poprzedni artykuł85-latka potrącona na Długiej
Następny artykułSeniorzy-studenci odebrali indeksy. Ruszył Uniwersytet Trzeciego Wieku w Dobromierzu