Strona główna Wydarzenia Dobromierz Seniorzy-studenci odebrali indeksy. Ruszył Uniwersytet Trzeciego Wieku w Dobromierzu

Seniorzy-studenci odebrali indeksy. Ruszył Uniwersytet Trzeciego Wieku w Dobromierzu

0

Blisko 70 mieszkańców gminy Dobromierz wyraziło chęć udziału w zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Dobromierzu, które mają na celu aktywizację osób starszych, stworzenie możliwości rozwoju osobistego, udział w atrakcyjnych zajęciach.

Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Dobromierzu mają już za sobą uroczystą inaugurację roku akademickiego. Pierwsze spotkanie dobromierskich studentów miało miejsce w ubiegły piątek, 15 marca w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Dobromierzu.

W uroczystości, oprócz słuchaczy Uniwersytetu udział wzięli również dziekan Politechniki Wrocławskiej dr inż. Wojciech Połowczuk, dr Jerzy Tutaj z Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej, wójt Jerzy Ulbin, a także lokalni samorządowcy. Wójt Dobromierza pogratulował wszystkim studentom odwagi i chęci realizowania planów i podziękował za chęć uczestniczenia w zajęciach, życzył satysfakcji i radości z udziału w zajęciach.

W wykładzie inauguracyjnym „Dobro-Prawda-Piękno” dr Jerzy Tutaj wprowadził wszystkich w cel, jaki niosą za sobą wspólne zajęcia. Wyraził radość, że realizowane są inicjatywy aktywizujące osoby starsze na terenach wiejskich, gdzie często nie ma dostępu do jednostek naukowych.

Immatrykulację słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Dobromierzu wraz z odczytaniem roty ślubowania poprowadził dziekan dr inż. Wojciech Połowczuk, który po uroczystym wręczeniu indeksów życzył wszystkim realizacji zamierzonych celów.

Osoby starsze posiadają ogromne doświadczenie życiowe, jednak w obecnym świecie przesyconym cyfryzacją i nowinkami technicznymi często ciężko jest się im odnaleźć. Udział w proponowanych przez nas zajęciach ma na celu podniesienie ich kwalifikacji i kompetencji, aktualizację wiedzy i przyswojenie nowych treści, które bezpośrednio dotyczą sfery życia osobistego i rozwoju kompetencji – mówił wójt Jerzy Ulbin.

/UG Dobromierz, opr. mn/

Poprzedni artykułPierwsza superbohaterka Marvela już na wielkim ekranie! [ROZWIĄZANIE KONKURSU]
Następny artykułBiegacz z wózkiem wyproszony ze stadionu