Strona główna 0_Slider Liczą straty po wichurze. Były utrudnienia na kolei

Liczą straty po wichurze. Były utrudnienia na kolei [FOTO]

0

Około 30 razy interweniowali minionej doby strażacy z terenu powiatu świdnickiego w związku z porywistym wiatrem. Przez cały wietrzny weekend w całym kraju strażacy byli wzywani 5600 razy.

Powalony słup telekomunikacyjny w Makowicach

Jak mówi Jacek Kurczyński ze świdnickiej straży pożarnej, do poniedziałkowego poranka strażacy uporali się z 23 zdarzeniami. – Interwencje dotyczyły przede wszystkim powalonych drzew. Doszło też do zerwania dachu z altanki w Czechach. Aktualnie prowadzimy działania dotyczące 7 zdarzeń, w tym w Makowicach, gdzie na tory kolejowe przewrócił się słup telekomunikacyjny – wylicza Kurczyński.  Zdarzenie w Makowicach potwierdzają służby Kolei Dolnośląskich, zapewniając przy tym, że około godziny 9.00 przywrócono ruch na odcinku Świdnica Miasto – Mościsko Dzierżoniowskie.

Z kolei około godziny 7.37 strażacy z OSP Strzegom interweniowali przy ulicy Brzegowej, gdzie silny wiatr zerwał opierzenie dachu. W związku z wichurą zgłoszenie otrzymali także policjanci, których wezwano na ulicę Przemysłową w Świdnicy. Przewrócony został tam znak drogowy, który uszkodził jedno z aut zaparkowanych na terenie parkingu tamtejszego marketu.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński, OSP Strzegom, OSP Jaroszów

Poprzedni artykułW końcu wygrać u siebie!
Następny artykułUdana inauguracja świdnickich piłkarzy [FOTO]