Strona główna 0_Slider Kolejna porażka ŚKPR-u, sytuacja coraz trudniejsza!

Kolejna porażka ŚKPR-u, sytuacja coraz trudniejsza! [FOTO]

0

Własny parkiet nie jest w tym sezonie atutem piłkarzy ręcznych ŚKPR-u Świdnica. Szare Wilki znów nie zdołały zdobyć punktów, co gorsze przegrana z Politechniką Anilaną Łódź była wyjątkowo dotkliwa. W poniedziałkowy wieczór świdniczanie ulegli rywalom aż 23:34 (13:19)…

W przypadku wygranej ŚKPR pierwszy raz od wielu tygodni opuściłby strefę spadkową. Niestety, punktów trzeba szukać w kolejnych meczach. Początek spotkania nie zwiastował katastrofy. Jeszcze w 20. minucie to gospodarze prowadzili 11:10. Co się stało potem? Seria kar i własnych błędów sprawiła, że rywale rzucili osiem goli z rzędu i zaledwie siedem minut później zrobiło się 11:18! Klasą sam dla siebie był bramkarz Anilany Damian Chmurski, a nie do zatrzymania był młodziutki skrzydłowy Marcin Matyjasik, który w całym meczu trafił do świdnickiej bramki aż 15 razy (!). Takich liderów ŚKPR w tym dniu nie miał, Do przerwy goście prowadzili 19:13.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Podopieczni Grzegorza Garbacza spieszyli się, ale popełniali sporo błędów, dodatkowo wyjątkowo często ostrzeliwali słupki i poprzeczkę bramki Anilany. Rywale grali szybko oraz na luzie i zasłużenie zgarnęli komplet punktów, wygrywając 34:23. Świdniczanie z 11 punktami plasują się na przedostatniej pozycji w tabeli. Tyle samo punktów ma ostatni ASPR Zawadzkie.

ŚKPR Świdnica – Politechnika Anilana Łódź 23:34 (13:19)

ŚKPR: Olichwer, Jabłoński – Wychowaniec 6, Makowiejew 5, Starosta 3, Chmiel 3, Cegłowski 2, Daszczenko 1, Etel 1, Borowski 1, Pęczar 1, Zaremba, Pierzak, Redko, Żubrowski

Karne: ŚKPR 4/4, Anilana 7/6

Kary: ŚKPR 16 minut, Anilana 8 minut

/ŚKPR, FOTO: Dariusz Nowaczyński/