Strona główna Wydarzenia Świdnica Kobiety w Biznesie – spotkanie świdnickich przedsiębiorczyń

Kobiety w Biznesie – spotkanie świdnickich przedsiębiorczyń

0

6 marca świdnicki świat biznesu pokazał swoją kobiecą stronę. W ramach projektu „Miasta Trutnov i Świdnica Razem dla Biznesu” zorganizowano spotkanie „Kobiety w Biznesie”, którego celem była integracja kobiet, edukacja finansowa oraz zwiększenie ich świadomości w dziedzinie zdrowej żywności.

Symbolicznie, bo w okolicy Dnia Kobiet zorganizowane zostało spotkanie przeznaczone dla przedsiębiorczyń, które świadomie budują swoją karierę i z powodzeniem funkcjonują na mapie świdnickiego świata biznesu. Wydarzenie to było połączeniem dawki eksperckiej wiedzy z możliwością nawiązania współpracy. Nie zabrakło również gości z miasta partnerskiego Trutnov.

Podczas prelekcji prowadzonej przez propagatorkę edukacji finansowej i założycielkę organizacji „Kobieta i Pieniądze” – Dominikę Nawrocką, uczestniczki spotkania rozmawiały o własnych oraz powszechnie panujących przekonaniach na temat pieniędzy. Pojawiło się wiele dyskusji i anegdot dotyczących sposobów utrzymywania płynności finansowej w firmie, zarządzania pieniędzmi w związku i strategicznego prowadzeniu budżetu domowego. Pieniądze nie tylko zarabiamy, gromadzimy i oszczędzamy, ale również inwestujemy. Są narzędziem do realizacji celów. Brak wiedzy i zaniedbania w kwestii finansów doprowadzają do kłopotów finansowych, dlatego edukacja finansowa kobiet ma za zadanie, dosłownie i w przenośni, wzbogacić ich życie.

W kolejnej części spotkania ekspert kuchni roślinnej i redaktor naczelna magazynu „Slowly Veggie” oraz „Wege przewodniczka” – Katarzyna Gubała odkrywała przed Paniami tajniki kuchni wegetariańskiej, zdradzając liczne triki na przygotowanie zdrowych potraw, jak na przykład bezy z wody po cieciorce, czy tofucznica. Panie odkrywały zamienniki dla cukru i miały okazję spróbować wielu ciekawych produktów, takich jak mleko z kaszy jęczmiennej, cukier z cykorii, albo czarną sól. Wydarzeniu towarzyszyła również degustacja wegańskich przekąsek.

Świdnickie kobiety biznesu spędziły ten czas na rozwoju osobistym i nawiązywaniu współpracy. Informacje o kolejnych spotkaniach organizowanych w ramach projektu „Razem dla biznesu” można znaleźć na stronie Urzędu Miejskiego oraz na Facebooku.

/UM Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułRuszyła kolejna edycja gminnego programu „Umiem pływać”
Następny artykułStefano Terrazzino na Dzień Kobiet