Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Ruszyła kolejna edycja gminnego programu „Umiem pływać”

Ruszyła kolejna edycja gminnego programu „Umiem pływać”

0

90 uczniów z trzech gminnych szkół podstawowych rozpoczyna kolejną edycję programu „Umiem pływać”. 5 marca uczniowie Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej zainaugurowali zajęciami na basenie w Witoszowie Dolnym.

W projekcie nauki pływania weźmie łącznie udział 90 uczniów z gminnych szkół podstawowych w Lutomi Dolnej, Bystrzycy Górnej i Pszenna, z każdej placówki po dwie 15-osobowe grupy.

Główne cele projektu to upowszechnianie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży,  nabycie przez dzieci podstawowych umiejętności pływania,
profilaktyka przeciwdziałania i korygowanie wad postawy, zapobieganie zjawiskom patologii społecznych, w tym alkoholizmowi, poprzez organizację zajęć sportowych dla uczniów, efektywne wykorzystanie infrastruktury sportowej (pływalnie), wyrównywanie szans w dostępie do infrastruktury sportowej poprzez objęcie projektem w szczególności uczniów, zamieszkałych w miejscowościach, w których nie wybudowano krytej pływalni, a także edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych.

Uczniowie podczas 20-godzinnego kursu będą zdobywali kolejne umiejętności pływackie, poczynając od oswajania się z wodą poprzez zanurzenie głowy do wody, otwieranie oczu pod wodą, opanowanie wydechu do wody, wykonywanie leżenia na piersiach i grzbiecie oraz wykonywanie prostych skoków, opanowanie poślizgów na piersiach, opanowanie ruchów napędowych kończyn dolnych do kraula na grzbiecie, elementy nurkowania w głąb, wykonywanie skoków do wody głębokiej.

Kolejne umiejętności będą trenowane i sprawdzane przez instruktorów – uczestnicy zdobędą stopnie od I do IV – Rybka, Foka, Nurek i Delfinek.

/UG Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułCo grają w kinie? [REPERTUAR CINEMA3D]
Następny artykułKobiety w Biznesie – spotkanie świdnickich przedsiębiorczyń