Strona główna 0_Slider Jubileuszowa edycja Gwiazd Biznesu. Czas na zgłoszenia!

Jubileuszowa edycja Gwiazd Biznesu. Czas na zgłoszenia!

0

Ruszyły zgłoszenia do tegorocznej edycji Dolnośląskiego Plebiscytu Gospodarczego „Gwiazdy Biznesu”. Organizator konkursu – Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, przygotował dla podmiotów rywalizację w sześciu kategoriach, ponadto Kapituła nominuje i wybierze Osobowość. Zwycięzców prestiżowego wyróżnienia poznamy 17 maja 2019 roku w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia.

Do 15 kwietnia 2019 roku firmy, samorządy i instytucje mogą zgłaszać się do 5. edycji Dolnośląskiego Plebiscytu Gospodarczego „Gwiazdy Biznesu”. Organizatorem konkursu jest Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, który jedno z największych przedsięwzięć gospodarczych w regionie realizuje wraz ze spółką FRW Media Group – Instytucją Otoczenia Biznesu i Dolnośląskim Portalem Gospodarczym www.naszbiznes24.pl.

To prestiżowe wyróżnienie gospodarcze przyznawane jest raz do roku, a jego celem jest wspieranie samorządów i przedsiębiorców oraz wyeksponowanie najlepszych.

Do udziału w bezpłatnej rywalizacji w ramach „Gwiazd Biznesu 2019” mogą zgłaszać się firmy, instytucje oraz samorządy z terenu Dolnego Śląska. Wyboru wszystkich laureatów, na podstawie poprawnie wypełnionych formularzy zgłoszeniowych, dokona Kapituła Konkursu. Składa się ona z niezależnych autorytetów, przedstawicieli Instytucji Otoczenia Biznesu oraz samorządów. Komisja oceniać będzie aktywności podejmowane przez zgłoszone podmioty w 2018 roku.

Kapituła Konkursu nagrodzi przedsiębiorców i samorządowców w siedmiu kategoriach – Mikro Biznes, Mikro Firma, Mała Firma, Średnia Firma, Biznes Odpowiedzialny Społecznie, Samorząd Przyjazny Biznesowi oraz Osobowość.

– Zależy nam na nagrodzeniu podmiotów, które wnoszą znaczący wkład w rozwój gospodarki województwa dolnośląskiego oraz wspierają przedsiębiorczość. Chodzi nam też o promocję, prezentację tych firm i samorządów, o upowszechnianie działań oraz dróg prowadzących do osiągania sukcesów gospodarczych. Nasze doświadczenie i codzienny kontakt z sektorem mikro, małych i średnich firm wskazują, że na Dolnym Śląsku nie brakuje świetnych firm, godnych „Gwiazdy Biznesu”. Nie zawsze jednak firmy za priorytet stawiają sobie informowanie o sukcesach, a po prostu się rozwijają. Zatem to też nasza rola, jako organizatora, aby te firmy znajdować i pokazywać – podkreśla Robert Jagła, Prezes Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego.

Laureaci plebiscytu otrzymają prestiżowe statuetki wykonane przez Dorotę Dziekiewicz-Pilich – autorkę m.in. muzycznej nagrody „Fryderyki”.

Gala Finałowa Dolnośląskiego Plebiscytu Gospodarczego „Gwiazd Biznesu 2019” odbędzie się w piątek, 17 maja 2019 roku w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu. Udział w niej weźmie ok. 500 gości, w tym przedsiębiorcy, samorządowcy, ludzie kultury, politycy oraz znane osobowości. Poprowadzi ją Cezary Pazura – aktor, komik, reżyser i producent.

Zgłoszenia

Do rywalizacji w Plebiscycie mogą przystąpić wszystkie podmioty, prowadzące działalność na terenie województwa dolnośląskiego, m.in.: przedsiębiorcy, jednostki samorządu terytorialnego, instytucje oraz organizacje promujące przedsiębiorców.

– Zgłoszenie oceniamy, przyznając punktację od 0 do 5 punktów, w 4 odrębnych obszarach, właściwych dla danej kategorii. Oznacza to, że każdy podmiot zgromadzić może maksymalnie 20 punktów. Dokonanie oceny przez każdego członka Kapituły, daje nam ogólny ranking podmiotów zgłoszonych. Następnie Kapituła dyskutuje i ostatecznie ustala przyznanie pierwszych miejsc i tytułów „Gwiazd Biznesu” oraz ustala dalsze miejsca czy też wyróżnienia – wyjaśnia Sławomir Hunek, Przewodniczący Kapituły, Prezes Zarządu Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

W kategoriach Mikro Biznes, Mikro Firma, Mała Firma oraz Średnia Firma Kapituła konkursowa będzie sprawdzała podmioty pod kontem sytuacji finansowej, realizowanych inwestycji, działań prorozwojowych, innowacyjności produktów i usług, pozycji na rynku i rozpoznawalności marki oraz prowadzonych przez firmę działań w zakresie szeroko rozumianej Społecznej Odpowiedzialności Biznesu.

O wyróżnienie w kategorii Biznes Odpowiedzialny Społecznie mogą ubiegać się przedsiębiorstwa, które podejmują działania nakierowane na budowanie optymalnych warunków pracy oraz rozwoju pracowników w firmie, a także dzielą się swoimi sukcesami ze społecznością województwa dolnośląskiego poprzez współpracę z samorządem, instytucjami oraz innymi przedsiębiorcami wspierając projekty i inicjatywy służące społeczności lokalnej. W tej grupie punktowane będą m.in. inwestycje prospołeczne w kontekście sytuacji finansowej firmy; społeczna odpowiedzialność firmy wobec pracowników; etyka w biznesie w kontakcie z kontrahentami oraz działania na rzecz wspierania społeczności lokalnej oraz ochrony środowiska.

O tytuł Samorządu Przyjaznemu Biznesowi mogą z kolei ubiegać się jednostki samorządu terytorialnego, które w swojej działalności realizują cele związane ze wspieraniem przedsiębiorców, likwidowaniem barier w prowadzeniu działalności gospodarczej oraz organizują wydarzenia służące promowaniu przedsiębiorczości.

– Wszyscy partnerzy „Gwiazd Biznesu” konsekwentnie zabiegają o to, aby informacja o plebiscycie oraz kryteriach oceny dotarła skutecznie do podmiotów, które naszym zdaniem powinny pretendować do nagrody. Formularze zgłoszeniowe są dość proste do wypełnienia i nie powinny nastręczać problemów. Krótko mówiąc, podmioty, które faktycznie rozwijają się dynamicznie nie powinny mieć problemów z udokumentowaniem tego Kapitule. „Gwiazdy Biznesu” oprócz idei nagradzania, mają jeszcze jeden ważny aspekt – promują i integrują środowisko biznesowe Dolnego Śląska – mówi Artur Mazurkiewicz, członek Kapituły, Prezes Zarządu Dolnośląskich Pracodawców, regionalnego związku Konfederacji Lewiatan.

Formularze zgłoszeniowe dostępne są na oficjalnej stronie internetowej plebiscytu. Wypełnione ankiety konkursowe przyjmowane są do poniedziałku, 15 kwietnia 2019 roku. Zgłoszenia można przesyłać mailowo na adres: [email protected] bądź składać osobiście w siedzibie FRW Media Group Sp. z o.o., Limanowskiego 15, 58-300 Wałbrzych. Więcej informacji na stronie www.gwiazdybiznesu.pl.

Portal Swidnica24.pl jest partnerem medialnym plebiscytu.

Poprzedni artykułDomowy występ zakończonym sporym sukcesem
Następny artykułŚwidnicka młodzież w Königswinter