Strona główna Sport Inne Domowy występ zakończonym sporym sukcesem

Domowy występ zakończonym sporym sukcesem

0

Bardzo dobry występ w Turnieju Wiosny w Akrobatyce Sportowej im. Henryka Chmielewskiego zanotowali przedstawiciele UKS-u Acro Club Świdnica. Sukces cieszy tym bardziej, że turniej został rozegrany właśnie w Świdnicy – w miniony weekend 16 i 17 marca.

W zawodach wzięło udział 27 klubów z czterech krajów: Polski, Czech, Mołdawii i Ukrainy, co łącznie dało ponad 300 zawodników. Tradycyjne już z medalem, tym razem brązowym w kategorii trójek kobiet senior, zawody zakończyła nasza drużyna biało-czerwonych kadrowiczek – Amelia Cieślak, Roksana Niedziałkowska i Karolina Kozieł. Wśród dwójek kobiet w kategorii wiekowej 11-16 lat Malwina Kulig i Hanna Czoch zajęły 4. miejsce, a w kategorii wiekowej youth Zuzanna Cieślak i Nikola Legiejew uplasowały się na 5. pozycji.

W najbardziej obłożonej (ponad 30 startujących zespołów) kategorii trójek kobiet youth, 14. miejsce należało do Mariki Rudnickiej, Sary Trzyny i Nikoli Fedorowicz, a 15. lokata do Kornelii Borowy, Aleksandry Paździory i Patrycji Święcickiej. Zdobyte przed dziewczęta punkty pozwoliły UKS-owi Acro Club Świdnica zachować pozycję lidera wśród świdnickich klubów akrobatycznych i drugie miejsce wśród klubów dolnośląskich. Te wyniki dały ostatecznie 15. pozycję w klasyfikacji punktowej wśród wszystkich startujących klubów.

Jak zwykle bardzo się cieszymy i jesteśmy dumni z tego, jak zaprezentowały się nasze akrobatki – mówi Monika Krawczyk-Rudnicka, prezes UKS-u Acro Club Świdnica. – Bardzo dziękuję przede wszystkim naszej trenerce, Annie Kozieł, ale również Alinie Szymonowicz i Justynie Kozieł-Orlickiej za przygotowanie naszych zawodniczek. Gratulujemy też pozostałym klubom, a także naszym konkurentom ze Świdnicy, którym życzymy sukcesów, ale… nie damy się wyprzedzić w punktacji generalnej – dodaje żartobliwie.

/MDvR/

Poprzedni artykułWrócili z Wołowa z czterema krążkami
Następny artykułJubileuszowa edycja Gwiazd Biznesu. Czas na zgłoszenia!