Strona główna Sport Inne Wrócili z Wołowa z czterema krążkami

Wrócili z Wołowa z czterema krążkami

0

Wołów był w ostatnią niedzielę, 17 marca gospodarzem XXXIX Mistrzostw Dolnego Śląska oraz Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w karate. W imprezie wzięło udział 172 zawodników z 23 klubów z południowej Polski.

Świdnicki Klub Kyokushinkai Karate na zawodach reprezentowali: Katarzyna Stryczek (kat. kata seniorek oraz kumite seniorek -65kg), Wiktoria Woźniak (kat. kata juniorek młodszych oraz kumite semi kontakt juniorek młodszych -55kg), Anastazja Matysiak (kat. kata młodziczek) oraz Oskar Polański (kat. kata młodzików). Pomimo dobrego występu, Oskarowi Polańskiemu nie udało się zająć miejsca na podium. Ostatecznie wywalczył piąte miejsce w swojej bardzo licznej kategorii. Zarówno Anastazja Matysiak, jak i Wiktora Woźniak zanotowały wspaniałe występy w kategorii kata, zajmując pierwsze pozycje. Dodatkowo Wiktoria Woźniak po stoczeniu dwóch emocjonujących walk, stanęła na drugim stopniu podium w kategorii kumite. Nasza zawodniczka w finale musiała uznać wyższość przeciwniczki z Leszna. Katarzyna Stryczek zdobyła z kolei srebrny medal w kategorii kumite, nieznacznie ulegając w finale rywalce z Wrocławia. Do tego uplasowała się na czwartej lokacie w konkurencji kata. W ogólnym podsumowaniu świdnicki klub zajął piąte miejsce w klasyfikacji drużynowej.