Strona główna Kultura Ekstremalna niedziela z Decapitated

Ekstremalna niedziela z Decapitated

1

Czołowi reprezentanci polskiej muzyki na świecie, przyjadą 24 marca do Świdnicy. Death metalowcy z Decapitated wystąpią w Klubie Bolko razem z supportami – Mentorem i duńskim Baest.

Decapitated założyła w 1996 roku grupa przyjaciół w wieku od 12 do 16 lat. Debiutancki album wydali 4 lata później i od tamtej pory ich kariera wciąż się rozwija. Koncertowali na całym świecie a w tym roku mają już za sobą kolejną europejską trasę i nadchodzące festiwale. W Świdnicy zobaczycie jeden z niewielu krajowych występów grupy, kończącej promocję albumu “Anticult” (2017).

Gościem specjalnym koncertów Decapitated jest duński Baest. Grają death metal z thrashowym polotem i brzmieniem nawiązującym do skandynawskiej szkoły i klasyków gatunku pokroju Entombed czy Bloodbath.

Prawdziwie ekstremalną mieszankę zaserwuje na początek Mentor. Ich najnowszy album to wybuchowy kocioł, kipiący elementami black/thrash metalu, hardcore punka i rock’n’rolla. W grupie udzielają się m.in. członkowie takich formacji jak J.D. Overdrive czy Furia.

Przybliżony harmonogram niedzielnego koncertu:
17:00 otwarcie Klubu Bolko
17:30 Mentor
18:15 Baest
19:00 Decapitated

Ostatnie bilety można kupić w kasie Świdnickiego Ośrodka Kultury oraz on-line. Do soboty kosztują 40 zł a w dniu koncertu 50 zł. Szczegółowe informacje na stronie ŚOK.

/ŚOK, opr. mn/

Poprzedni artykułŻarów: ulica Mickiewicza w remoncie
Następny artykułXV-lecie diecezji. Abp. Pennacchio: na ten jubileusz chcemy patrzeć oczyma wiary [FOTO]