Strona główna Wydarzenia Żarów Żarów: ulica Mickiewicza w remoncie

Żarów: ulica Mickiewicza w remoncie

0

Rozpoczął się remont ulicy Mickiewicza w Żarowie. Jest to już ostatnia droga, która zostanie zmodernizowana w ramach projektu „Rewitalizacja zdegradowanych obszarów na terenie miasta Żarów poprzez remont dróg oraz zagospodarowanie terenów i przestrzeni publicznych w celu przywrócenia lub nadania im nowych funkcji społecznych, edukacyjnych i rekreacyjnych”.

Prace rozpoczęły się od zerwania starej nawierzchni drogowej. W ramach inwestycji powstaną dodatkowe zatoki postojowe, które w znacznym stopniu ułatwią parkowanie i umożliwią przejazd ulicą, bez konieczności omijania zaparkowanych aut.

W związku z przebudową ulicy Mickiewicza w Żarowie została wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu. Dlatego prosimy kierowców, aby pamiętali, że na przedmiotowym odcinku obowiązuje ruch jednokierunkowy od centrum Żarowa w kierunku Mrowin. Aby dojechać do centrum Żarowa z Mrowin należy jechać przez ulicę Słowiańską i ul. Wyspiańskiego. Cały projekt w ramach którego wyremontowanych zostało kilkanaście dróg gminnych ma się zakończyć w lipcu. Dzięki tej inwestycji najbardziej zniszczone i dziurawe drogi doczekały się kompleksowej modernizacji – mówił Wojciech Lesiak z Referatu Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Realizacja projektu, który rozpoczął się w 2018 roku obejmowała przebudowę kilku dróg przy ulicy Wojska Polskiego, Dworcowej, Puszkina, Słowackiego, Placu Wolności, Kopernika, Kwiatowej, Sportowej i Mickiewicza. Zadanie to zostało dofinansowane kwotą 3 867 257,09 złotych, a całkowita wartość projektu wynosi 5.866.510,15 złotych.

/UM Żarów, opr. mn/