Strona główna Kultura The Time Quartet na zakończenie Koncertów Zimowych

The Time Quartet na zakończenie Koncertów Zimowych

0

Tych muzyków już znamy i będziemy mieli przyjemność usłyszeć ponownie w powiecie świdnickim. The Time Quartet zamknie Koncerty Zimowe.

Zabrzmi wyjątkowa mieszanka muzyki klasycznej z utworami muzyki rozrywkowej i filmowej w autorskich aranżacjach na kwartet smyczkowy. Będzie to dawka nieszablonowych brzmień, która ożywi kolorami dźwięków najzimniejszą zimową noc. Zabrzmią walce wykonywane podczas karnawału w Wiedniu, a żadne wyobrażenie nie oddają mocy i trzymającego w napięciu brzmienia instrumentów smyczkowych w znanych wszystkim utworach Metalliki, Michaela Jacksona czy Eda Sheerana. To trzeba usłyszeć „na żywo”! W repertuarze koncertu znajdą się również aranżacje utworów takich artystów jak: ABBA, Whitney Houston, Coldplay, Adele, John Legend, Lipps oraz najsłynniejsze tematy z muzyki filmowej: „James Bond”, tango z filmu „Zapach kobiety” czy „Star Wars”.

Kwartet smyczkowy The Time Quartet tworzą absolwenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie: I skrzypce — Maksymilian Grzesiak, II skrzypce — Katarzyna Boniecka, altówka — Aleksandra Demowska-Madejska i wiolonczela — Małgorzata Duź. Jest to jeden z najciekawszych polskich zespołów kameralnych łączących brzmienia klasyczne z jazzem i rozrywką.

Organizatorami są Świdnicki Ośrodek Kultury i Fundacja Chorda Auxit. Partnerem wydarzeń jest Fundacja PZU oraz Miasto Świdnica, a patronatem honorowym objęli je Prezydent Świdnicy oraz Biskup diecezji wrocławskiej Kościoła Ewangelicko-Augsurskiego w RP.

Ostatni koncert  w niedzielę, 17.02.2019 o godzinie 17:00 w Muzeum Dawnego Kupiectwa. Wstęp wolny.

/Fundacja Chorda Auxit, opr. red./

Poprzedni artykułCo z zapyleniem, smrodem i hałasem? Gorąca debata w sprawie wytwórni masy bitumicznej
Następny artykułTo był kokon pająka