Pięknym sukcesem dla świebodzickiego zawodnika zakończyły się lekkoatletyczne Halowe Mistrzostwa Polski w kategorii wiekowej U-18 i U-20. Jakub Kanik sięgnął po złoty medal w konkurencji pchnięcia kulą!
Krajowy czempionat odbył się w dniach 9-10 lutego w Toruniu. Pochodzący ze Świebodzin Jakub Kanik reprezentuje barwy Górnika Wałbrzych. Nasz kulomiota wygrał w sposób pewny i zdecydowany. W swojej najlepszej próbie uzyskał równe 17 metrów. Na drugim stopniu podium z wynikiem 16,05 m finiszował jego klubowy kolega – Kamil Kuczaj. Trzeci był Szymon Łazarski, zawodnik Technika Augustów (16,01 m). Nasz mistrz na co dzień rozwija swoje umiejętności pod okiem trenera Franciszka Karpińskiego.

![Polonia z najwyższym zwycięstwem w sezonie, mistrzostwem rozgrywek i awansem wyżej [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/724216712_999133263011870_864029508461218601_n-238x178.jpg)
![Tak bawili się Świdniczanie podczas sportowego pikniku [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Dni-Swidnicy-2026-D3-piknik-sportowy-2026.06.14-37-238x178.jpg)
![Bajm i Beata Kozidrak wystąpili na zakończenie Dni Świdnicy. Publiczność dopisała [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Dni-Swidnicy-2026-D3-Bajm-2026.06.14-15-238x178.jpg)
![Spłonął boks śmietnikowy przy Parkowej [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Saperow-pozar-smietnika-2026.06.13-mix-100x75.jpg)

![Spłonął opuszczony lokal użytkowy w Pyszczynie [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/721844328_122324805872226955_396243876375958441_n-100x75.jpg)



