Strona główna Sport Siatkówka Rywalizowali młodzi siatkarze

Rywalizowali młodzi siatkarze

0

11 lutego w Goczałkowie odbył się Turniej Piłki Siatkowej Szkół z Klasami Gimnazjalnymi pod patronatem poseł Moniki Wielichowskiej i senatora Wiesława Kiliana. Organizatorem zawodów był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Strzegomiu oraz Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki z oddziałami przedszkolnymi w Goczałkowie.

W rozgrywkach wzięły udział 4 szkoły z terenu gminy Strzegom: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 z oddziałami gimnazjalnymi, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jaroszowie i Publiczna Szkoła Podstawowa z oddziałami gimnazjalnymi w Goczałkowie.

Wśród dziewcząt I miejsce wywalczyła drużyna z PSP nr 2 w Strzegomiu; II miejsce – drużyna z PSP nr 3 w Strzegomiu; III miejsce przypadło drużynie z Jaroszowa, a drużyna gospodarzy zajęła IV miejsce.

W klasyfikacji chłopców I miejsce zajęła drużyna z PSP nr 2 w Strzegomiu; II miejsce przypadło drużynie z PSP nr 3 w Strzegomiu; III miejsce wywalczyła drużyna z PSP w Goczałkowie, a IV miejsce drużyna z Jaroszowa. Najlepszą siatkarką została Weronika Rzezińska (PSP Nr 2), a siatkarzem Filip Pawlus (PSP Nr 2).

Imprezę uświetniła obecność posłanki Moniki Wielichowskiej, która przygotowała podziękowania dla nauczycieli pracujących ze swoimi drużynami. Wręczenia pamiątkowych pucharów dokonał Wiesław Witkowski, zastępca burmistrza Strzegomia. W gronie osób dekorujących byli również: Barbara Asynger – dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Goczałkowie, Paweł Mosór – prezes OSiR oraz Grzegorz Luszawski – członek zarządu OSiR. Przebieg zawodów relacjonował Krzysztof Kalinowski – dyrektor SCK w Strzegomiu.

/UM Strzegom, opr. mn/

Poprzedni artykułJuż się nie kurzy. Mieszkańcy toną w błocie
Następny artykułNa starcie drużyny z całego Dolnego Śląska