Strona główna 0_Slider Podszywają się pod głuchoniemych, wyłudzają pieniądze

Podszywają się pod głuchoniemych, wyłudzają pieniądze

4

O ich nieuczciwej działalności informowały media z wielu miejsc w  Polsce, natknęli się na nich również turyści podróżujący po Europie. Także do Świdnicy dotarli oszuści, zbierający datki na Stowarzyszenie Regionalne Głuchych Dzieci i Inwalidów w Europie. Taka organizacja nie istnieje.

Naciągacze wykorzystują znaczki przypisane osobom niepełnosprawnym oraz symbole Unii Europejskiej. Nazwa rzekomego stowarzyszenia nawiązuje do Polskiego Związku Głuchych, organizacji z długoletnią historią. PZG nigdy jednak takich zbiórek nie prowadził.

Oszuści starają się nakłonić ludzi do przekazywania jak najwyższych datków na rzekomą budowę narodowego Centrum Pomocy. Jak ostrzega czytelnik Swidnica24.pl, pojawili się dzisiaj w świdnickim centrum handlowym.  – Dzisiaj prowadzili swoją działalność w Tesco i Leroy Merlin, skąd wyprosiła ich ochrona. Udało mi się zrobić zdjęcie formularza „dokumentującego zbiórkę” – napisał w mejlu z prośbą o ostrzeżenie mieszkańców. Jak poinformowała Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy, o zbiórce zostali zawiadomieni policjanci, jednak po przyjeździe na miejsce nikogo już nie zastali.

Zdjęcie przekazane przez czytelnika.

Każda zbiórka musi być zgłoszona do Ministerstwa Spaw Wewnętrznych i Administracji. Pomaga w tym portal zbiórek publicznych. Pod adresem zbiorki.gov.pl można sprawdzić legalność każdej zbiórki.

/red./

Poprzedni artykułCharytatywny maraton zumby w Strzegomiu. Wspomogą nową świetlicę środowiskową
Następny artykułDramaty narodowe i osobiste, czyli Transformacje