Strona główna Wydarzenia Strzegom Charytatywny maraton zumby w Strzegomiu. Wspomogą nową świetlicę środowiskową

Charytatywny maraton zumby w Strzegomiu. Wspomogą nową świetlicę środowiskową

0

11 lutego przy Al. Wojska Polskiego w Strzegomiu, na terenie dawnego sklepu meblowego, rozpoczęła swoją działalność środowiskowa świetlica opiekuńczo-wychowawcza „a-cademia”. – Powstało piękne miejsce, z myślą o dzieciach i dla nich – mówi Sabina Wiktorowicz, pomysłodawczyni i współrealizatorka placówki. Inicjatywę planują wspomóc uczestnicy niedzielnego, charytatywnego maratonu zumby.

Chciałabym, aby świetlica środowiskowa „a-cademia” była miejscem, w którym dzieci będą czuły się bezpieczne, potrzebne i akceptowane. Gdzie będą mogły rozwijać swoje pasje i talenty. Będzie to świetlica wyrównywania szans. „Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż”. Cytat Janusza Korczaka będzie nieodzowną częścią i wyznacznikiem działania świetlicy „a-cademia”, która ma być szansą na lepszą przyszłość – podkreśla Wiktorowicz.

W działającej od 11 lutego świetlicy dzieci mają zapewnione posiłki, zajęcia, pomoc dydaktyczną oraz socjoterapeutyczną. Będą też mogły liczyć na pomoc w nauce czy rozwijaniu zainteresowań. Duży nacisk będzie kładziony na przeciwdziałanie nieprawidłowym zachowaniom i zagrożeniom.

W czwartek nastąpiło oficjalne otwarcie placówki. To jednak nie oznacza końca starań o stworzenie możliwie najlepszego środowiska dla jej podopiecznych. Kolejną cegiełkę do przedsięwzięcia będzie można dołożyć w najbliższą niedzielę. 17 lutego o godzinie 15.00 w hali sportowej strzegomskiego OSiR odbędzie się „6. Charytatywny Maraton Zumba Love”.  Cały dochód z imprezy zostanie przeznaczony na doposażenie świetlicy w m.in. sprzęt komputerowy, urządzenia do terapii Tomatis, Biofeedback oraz pomoce dydaktyczne.

/mn/

fot. Sabina Wiktorowicz, Zbigniew Suchyta

Poprzedni artykułKogo poszukują pracodawcy? Najbardziej deficytowe zawody w powiecie
Następny artykułPodszywają się pod głuchoniemych, wyłudzają pieniądze