Strona główna 0_Slider Od dzieci dla dzieci. Pluszaki trafią do ofiar wypadków i przemocy

Od dzieci dla dzieci. Pluszaki trafią do ofiar wypadków i przemocy

0

Najmłodsi świdniczanie własnoręcznie stworzyli maskotki, które trafią do ich rówieśników – dzieci będących ofiarami przemocy domowej lub wypadków drogowych. Pluszaki mające umilać maluchom trudne chwile powstały podczas zajęć prowadzonych podczas ferii zimowych.

Okazją do przekazania na ręce świdnickich policjantów maskotek było spotkanie zorganizowane w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych, gdzie odbywają się zimowe półkolonie. – Pluszaki będące ulubionymi zabawkami wielu dzieci, budzą ciepłe uczucia i kojarzą się z beztroską oraz czymś przyjemnym, dlatego podarowane przez dzieci przytulaki i misie będą przez policjantów rozdawane najmłodszym uczestnikom zdarzeń drogowych oraz ofiarom przemocy domowej, żeby choć trochę złagodzić stres – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Podczas spotkania najmłodsi uczestnicy półkolonii mieli także okazję poznać m.in. zasady bezpiecznego wypoczynku w czasie zimowych ferii. – Nadkom. Robert Topolski w czasie spotkania omówił zasady bezpiecznych zabaw zimą, zwracając szczególną uwagę na zagrożenia, jakie niosą za sobą zamarznięte akweny wodne. Przypomniał, że w czasie zabaw nie można rzucać śnieżkami w jadące samochody, bo może to doprowadzić do zdarzenia drogowego. W czasie rozmowy przestrzegał również przed zjeżdżaniem sankami ze zbocza wprost na ulicę i przed podczepianiem sanek do samochodów – relacjonuje rzecznik świdnickiej policji.

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych funkcjonariusze przypomnieli również o zasadach obowiązujących na drodze i w podróży. Najmłodsi doskonale wiedzieli, że po zmroku należny nosić elementy odblaskowe, które podnoszą ich bezpieczeństwo.

/KPP Świdnica, opr. mn/