Strona główna 0_Slider Obdrapany budynek przedszkola doczeka się remontu

Obdrapany budynek przedszkola doczeka się remontu

1

100 tys. złotych ma trafić na renowację budynku Przedszkola Miejskiego nr 6 przy ulicy Komunardów. O odnowienie obiektu, wpisanego w ubiegłym roku do rejestru zabytków, wielokrotnie apelowali rodzice, których pociechy uczęszczają do placówki, a także miejscy radni.

Jedno z zapytań w sprawie remontowych planów miasta wobec budynku przedszkola wystosowali w grudniu 2018 roku radni Wspólnoty Samorządowej. – Jest to prawie ścisłe centrum Świdnicy i wygląd [budynku] jest zdecydowanie szpetny, a jest to nieruchomość Gminy Miasto Świdnica – stwierdzili samorządowcy, apelujący nie tylko o odnowienie gmachu wybudowanego w 1900 roku, ale także o rozważenie wykonania termomodernizacji.

Jak zapewniała prezydent Świdnicy, odpowiadając na złożoną interpelację,  starania dotyczące rozpoczęcia prac remontowych trwają od 2016 roku. – Obiekt przy ulicy Komunardów 2 na wniosek Prezydenta Miasta, po wielu miesiącach przygotowań formalnych w dniu 9 sierpnia 2018 roku został wpisany do rejestru zabytków pod nr A/6097. Obecnie trwają przygotowania do sporządzenia dokumentacji projektowej oraz wniosku o dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z zamiarem remontu elewacji i dachu – wyjaśniała na początku stycznia Beata Moskal-Słaniewska.

Podczas najbliższego posiedzenia Rady Miejskiej, która odbędzie się 22 lutego, rajcy podejmą decyzję o przekazaniu środków z budżetu miasta na remont obiektu przy Komunardów. Jak wyjaśnia skarbnik miasta w uzasadnieniu do projektu uchwały, 100 tys. złotych ma trafić na rewitalizację budynku, obejmującą poprawę stanu technicznego elewacji oraz dachu budynku. Na razie nie wiadomo, kiedy prace remontowe się rozpoczną.

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykułWalczyli o złote pióro
Następny artykułDrastycznie mniejsza subwencja na szkoły ponadpodstawowe