Strona główna Wydarzenia Marcinowice Walczyli o złote pióro

Walczyli o złote pióro

0

Ponad dwadzieścia osób wzięło udział w Otwartym Gminnym Dyktandzie o Złote Pióro Wójta Gminy Marcinowice. Wśród nich pojawili się mieszkańcy okolicznych gmin, sołtysi, radni, młodzież szkolna oraz proboszcz parafii w Strzelcach ks. Marcin Czchowski.

Uczestnicy zmierzyli się z tekstem opracowanym przez Joannę Mazankę, dyrektora Szkoły Podstawowej w Strzelcach. Jak przystało na gminne dyktando, tekst związany był z pięknymi okolicami gminy Marcinowice. Mitrężyć, rzężenie, pseudoturysta to tylko wybrane słowa, które sprawiły kłopoty nawet mistrzom ortografii.

Uczestników przywitał wójt gminy Marcinowice Stanisław Leń oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Dawid Sobczyk. Prace oceniało jury w składzie: Joanna Mazanka – dyrektor Szkoły Podstawowej w Strzelcach, Beata Golczewska – dyrektor Szkoły Podstawowej w Marcinowicach i Iwona Ryżak – dyrektor Publicznego Przedszkola w Marcinowicach.

Zwycięzcą Gminnego Dyktanda o Złote Pióro Wójta Gminy Marcinowice został mieszkaniec Świdnicy,  Krzysztof Odachowski. Nagroda zostanie  wręczona uroczyście w piątek 22 lutego podczas IV Sesji Rady Gminy Marcinowice.

/GOK Marcinowice, opr. red./

Poprzedni artykułNiechlubny rekordzista. 41 razy zbierali go z ulic miasta
Następny artykułObdrapany budynek przedszkola doczeka się remontu