Strona główna 112 Nielegalne automaty znów w rękach funkcjonariuszy

Nielegalne automaty znów w rękach funkcjonariuszy

0

Wspólne działania świdnickich policjantów z funkcjonariuszami dolnośląskiego urzędu celno-skarbowego doprowadziły do zamknięcia kolejnego nielegalnego salonu gier hazardowych na terenie powiatu świdnickiego, tym razem w Żarowie.

Funkcjonariusze zabezpieczyli 2 automaty do gier hazardowych o wartości 6 tysięcy złotych, na których urządzane były gry wbrew przepisom ustawy. Maszyny przekazane zostały funkcjonariuszom Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Wałbrzychu, którzy prowadzić będą teraz dalsze postępowanie w tej sprawie – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna. Powyższe fakty zostały ustalone przez funkcjonariuszy w trakcie przeprowadzonych na miejscu eksperymentów procesowych, które potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych – dodaje Ząbek.

Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułZaśnieżone ulice i miejsca parkingowe w SPP. „Problem sam się rozpuści?”
Następny artykułUnikalna biżuteria na walentynki? Odwiedź Giełdę Minerałów w Świdnicy