Strona główna 0_Slider Kolejny komendant świdnickiej straży pożarnej odwołany

Kolejny komendant świdnickiej straży pożarnej odwołany

0

O stabilizacji mogą zapomnieć świdniccy strażacy. W ciągu roku po raz czwarty zmienia się komendant powiatowy PSP. Z tej funkcji został odwołany st. kapitan Maciej Nowak.

Uroczyste zaprzysiężenie Macieja Nowaka na komendanta powiatowego. Sierpień 2018 rok.

Od 1949 roku aż do końca stycznia 2018 roku zawodową strażą pożarną w granicach obecnego powiatu świdnickiego dowodziło zaledwie 4 komendantów. Ostatni z długoletnich komendantów – Tomasz Szuszwalak przeszedł na emeryturę w wieku 50 lat na początku 2018 roku. Od tego czasu, w ciągu zaledwie kilku miesięcy trzykrotnie dochodziło do zmian na stanowisku komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej. Pod koniec czerwca 2018 roku pełnienie obowiązków komendanta powierzono dotychczasowemu dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Świebodzicach, Maciejowi Nowakowi.

Świdniccy strażacy nie wiedzą, jaki jest powód odwołania Nowaka. Decyzja komendanta wojewódzkiego dotarła do komendy powiatowej wczoraj. Pełnienie obowiązków dowódcy PSP w Świdnicy powierzono mł.brygadierowi Dariuszowi Budkiewiczowi, dotychczasowemu zastępcy komendanta powiatowego.

Poprzedni artykułBędą miejskie dotacje dla działkowców? Decyzja radnych jeszcze dziś
Następny artykułKolekcje świdniczan w Muzeum Dawnego Kupiectwa