Niechlubnym rekordzistą mijającego weekendu został kierowca Forda, zatrzymany na jednej z głównych ulic w Świdnicy. Badanie wykazało obecność 3,6 promila alkoholu w jego organizmie.
Samochód na ul. Westerplatte do rutynowej kontroli zatrzymał patrol wydziału prewencji świdnickiej policji. 52-latek był kompletnie pijany, co potwierdził test. Mężczyźnie grożą surowe konsekwencje. Stracił prawo jazdy, stanie także przed sądem. Jazda pod wpływem alkoholu zagrożona jest karą do 2 lat więzienia.
/red./

![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Messenger_creation_0F13EA02-27A8-4035-81A6-A7CDA4979AAE-238x178.jpg)


![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Messenger_creation_0F13EA02-27A8-4035-81A6-A7CDA4979AAE-100x75.jpg)

![Spłonął boks śmietnikowy przy Parkowej [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Saperow-pozar-smietnika-2026.06.13-mix-100x75.jpg)



