Strona główna Wydarzenia Indywidualny projekt domu – czy warto go zamówić?

Indywidualny projekt domu – czy warto go zamówić?

0

W wielu katalogach oraz w Internecie dostępne są gotowe projekty domów, dlatego wiele osób decyduje się na wybranie jednego z dostępnych projektów, aby zaoszczędzić czas. Niestety, czasem okazuje się, że wybór był mało przemyślany, a wybudowany dom odpowiada jedynie na część potrzeb rodziny. Sprawdź, dlaczego warto wybrać indywidualny projekt domu.

1. Indywidualny projekt domu – jak powstaje?

2. Niestandardowe rozwiązania i trudne projekty

Projekt indywidualny domu powstaje wyłącznie dla określonego klienta, dlatego jego cena jest zwykle wyższa niż koszt zakupu gotowego planu. Jednak to nie cena powinna być głównym wyznacznikiem przy wyborze szkicu, według którego wniesie się dom. Znacznie ważniejsze jest skupienie się na potrzebach i oczekiwaniach osób, które chcą wybudować własne lokum.

Indywidualny projekt domu – jak powstaje?

Indywidualne projekty nowoczesnych domów powstają w oparciu o wytyczne konkretnej rodziny. Architekci z udzielaarchitekci.pl rozmawiają o potrzebach i gustach klientów, dzięki czemu projekt indywidualny domu jest przygotowany z uwzględnieniem wszystkich oczekiwań zamawiającego. W budynku może znaleźć się dowolna liczba pokoi o wybranym metrażu, a także innych pomieszczeń. W projekcie można uwzględnić stworzenie oddzielnego wejścia dla dwóch rodzin, zamieszkujących wspólnie w jednym domu, czy też stworzenie ogromnego salonu z kuchnią, który zajmie cały parter budynku. W gotowych projektach często stosowane są sztampowe rozwiązania, dlatego wielodzietne lub wielopokoleniowe rodziny, a także osoby prowadzące własną działalność gospodarczą potrzebują projektów przygotowanych z uwzględnieniem ich konkretnych potrzeb.

Architekci tworząc indywidualny projekt domu, uwzględniają również koszty budowy. Jeżeli klient szuka taniego w budowie projektu lub chce maksymalnie obniżyć koszty utrzymania domu, architekci z pewnością zaproponują odpowiednie rozwiązania.

Niestandardowe rozwiązania i trudne projekty

Zamawiając indywidualny projekt domu, ma się możliwość zastosowania niestandardowych rozwiązań. Projekty indywidualne są dostosowane do rozmiarów wąskich działek i niewielkich parceli, a także do nietypowego ukształtowania terenu. Dodatkowo indywidualny projekt jest niezbędny w czasie rozbudowy istniejącego już domu jednorodzinnego.

Dzięki indywidualnym planom budowy, możliwe jest również stworzenie rozwiązań dla osób niepełnosprawnych. W gotowych projektach często brakuje miejsca na przygotowanie pokoju do rehabilitacji, sypialni na parterze lub łazienki, w której osoba niepełnosprawna samodzielnie skorzysta z toalety i prysznica.

/Artykuł  sponsorowany/

Poprzedni artykułKierował autem mając 3,6 promila alkoholu
Następny artykułKilometry dobra po raz drugi. Pomóż zbudować centrum dla osób niepełnosprawnych!