Strona główna Wydarzenia Ferie na półmetku

Ferie na półmetku [FOTO]

0

Jeszcze tylko tydzień zimowych wakacji przed uczniami powiatu świdnickiego. Pierwsze dni ferii minęły pod znakiem atrakcji, które zapewniają m.in. Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy, szkoły i placówki gminne.

fot. Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy

Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy zachęca dzieci i młodzież do udziału w zimowisku. Podczas dwóch turnusów przygotowano dla najmłodszych świdniczan atrakcyjne wyjazdy, wycieczki krajoznawcze, warsztaty tematyczne, a także konkurencje rekreacyjne i sportowe.

Specjalny program atrakcji na zimową przerwę w nauce przygotował Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji. Lodowisko przy ulicy Śląskiej jest czynne codziennie od godziny 8.00 do 21.00. Pierwsze ślizgawki trwają aż dwie godziny, przy czym goście muszą zapłacić tylko za godzinę jazdy na łyżwach. Plan ślizgawek przedstawia się następująco: 8.00-10.00 (promocja 120 minut w cenie jednego biletu), 11.00, 12.30, 14.00, 15.30, 17.00, 18.30, 20.00. Specjalną ofertą na ten okres jest “karnet ferie” dla dzieci i młodzieży w cenie 50 zł. Obejmuje on 14 wejść na lodowisko.

Ponadto, uczniowie mogą skorzystać z bezpłatnych zajęć w hali sportowej na osiedlu Zawiszów, gdzie można zagrać w siatkówkę, koszykówkę, czy też piłkę nożną. Obiekt jest dostępny od poniedziałku do piątku w godzinach od 12.00 do 14.00. Uczestnicy muszą posiadać obuwie zmienne i strój sportowy.

Moc atrakcji zapewnia także Miejska Biblioteka Publiczna oraz Świdnicki Ośrodek Kultury. Oprócz warsztatów plastycznych przygotowano spotkania z najpiękniejszymi bajkami Jana Brzechwy i Juliana Tuwima, spektakl, czy też turniej Fifa ’19.

Turnieje sportowe, zajęcia na ściance wspinaczkowej na hali sportowej w Witoszowie Dolnym, zimowisko w SSM w Lubachowie, wyjazdy do kina, teatru i wiele innych atrakcji czekają na uczestników tegorocznych ferii zimowych, przygotowanych przez Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji, Gminy Zespół Oświaty i LZS Świdnica. Tylko w pierwszych dniach z zimowego wypoczynku skorzystało ponad 250 uczniów.

***

Z zajęciami przygotowanymi dla uczniów można się zapoznać na poniższych plakatach. Niektóre z nich wymagają wcześniejszych zapisów.

/mn/

Poprzedni artykułTrwa remont świetlicy w Grochotowie
Następny artykułGdzie stanie replika Fokkera? Głosowanie tylko do jutra