Strona główna Wydarzenia Strzegom Trwa remont świetlicy w Grochotowie

Trwa remont świetlicy w Grochotowie

0

W lipcu ma się zakończyć kompleksowy remont świetlicy wiejskiej w Grochotowie. Całkowity koszt inwestycji wynosi około 330 tys. złotych. – Bardzo się cieszymy z tego, że w końcu będziemy mieli świetlicę. Do tej pory spotykaliśmy się w altankach – podkreśla Renata Podkówka, sołtys Grochotowa.

Remont polega na adaptacji budynku gospodarczego – ostatniego po lewej stronie przy drodze wojewódzkiej w kierunku Świebodzic – na potrzeby świetlicy wiejskiej. Finalnie zostanie wykonana sala wraz z zapleczem kuchennym i toaletą oraz poddaszem nieużytkowym. Przed wejściem do świetlicy zostanie wykonany ganek, a dojście do niej będzie stanowił chodnik betonowy. Pozostały teren zostanie obsiany trawą. Budynek zostanie ocieplony styropianem oraz wykończony tynkiem mineralnym. – Do tej pory wykonano roboty rozbiórkowe, izolacyjne, strop nad parterem i piętrem, pokrycie dachowe, przyłącze wodociągowe i zamontowano szambo – wymienia Katarzyna Cioruń, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych w UM w Strzegomiu.

Prace remontowe już w grudniu 2018 roku zmotywowały mieszkańców wsi do wspólnych działań, dzięki czemu założone zostało Koło Gospodyń Wiejskich.

/mn/

Poprzedni artykułZmarł nożownik ze świdnickiego szpitala
Następny artykułFerie na półmetku [FOTO]