Strona główna 0_Slider Ciężkie warunki na drogach powiatu

Ciężkie warunki na drogach powiatu [FOTO/VIDEO]

1

Pogarszają się warunki drogowe na terenie powiatu świdnickiego. Kierowcy zgłaszają problemy z przejazdem drogą krajową nr 35 w okolicy Mokrzeszowa. Dodatkowo doszło tam do kolizji. Nieprzejezdna jest także trasa między Witoszowem Dolnym a Burkatowem.

W przypadku krajowej „trzydziestki piątki” problemy zaczęły się pojawiać już około godziny 15.00. Na odcinku od Mokrzeszowa do Słotwiny na drogę nawiewany jest śnieg z pól. Drogowcy skierowali na ten odcinek dodatkowe pługopiaskarki, jednak sytuacja poprawiła się jedynie chwilowo. Chwilę po godzinie 18.00 na wysokości stacji benzynowej pod Mokrzeszowem doszło do kolizji dwóch aut osobowych – Skody i Mazdy. W wyniku zderzenia nikt nie ucierpiał, jednak na miejscu mogą występować dodatkowe utrudnienia.

Według informacji podawanych przez policję, jeszcze gorsze warunki występują na drodze łączącej Witoszów Dolny z Burkatowem. – Droga została całkowicie zasypana. Auta nie są w stanie tamtędy przejechać. Na miejsce został skierowany patrol – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji. O sytuacji został poinformowany zarządca drogi.

To nie koniec problemów. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed opadami marznącego deszczu i możliwością wystąpienia w najbliższych godzinach gołoledzi.

Aktualizacja: Jak informowali około g.20.00 kierowcy, interwencje przyniosły skutek na drodze krajowej nr 35. Trasa ze Świdnicy do Świebodzic została odśnieżona.

/mn/

zdjęcia i nagranie nadesłane przez czytelników

Poprzedni artykułMeteorolodzy ostrzegają przed marznącymi opadami
Następny artykułWarsztaty mindfulness dla dorosłych we współpracy z uniwersytetem z Danii