Strona główna 0_Slider Chłopska do remontu. Roboty zakończą się w październiku

Chłopska do remontu. Roboty zakończą się w październiku

0

Jest szansa, że po latach walki z błotem i pyłem mieszkańcy ulicy Chłopskiej oraz jej okolic będą mogli wreszcie odetchnąć. Właśnie ogłoszono przetarg na wykonanie przebudowy blisko 300-metrowego odcinka Chłopskiej, zaczynającego się przy skrzyżowaniu z Kraszowicką i prowadzącego w stronę krzyżówki z ulicą Poprzeczną.

W lecie przejeżdżające samochody wzniecają tam pył i kurz, a po deszczu ulica zamienia się w błotnistą pułapkę. Temat utwardzenia ulicy Chłopskiej, która od początku swego istnienia była drogą gruntową, jest regularnie przypominany przez mieszkańców dzielnicy. Ubiegłoroczne prace związane z przebudową ulicy Kraszowickiej skłoniły ich do zadania kolejnych pytań o termin rozpoczęcia obiecywanego od lat remontu. Uwagi oraz prośby mieszkańców nie przeszły bez echa, dzięki czemu w budżecie miasta na 2019 roku zarezerwowano ponad 1,3 mln złotych na drogową inwestycję. Do tej pory to właśnie brak środków wstrzymywał rozpoczęcie robót.

Zgodnie z planami świdnickiego magistratu, ulica Chłopska, a dokładniej odcinek o długości niemal 297 metrów, zaczynający się przy skrzyżowaniu z Kraszowicką i prowadzący w stronę krzyżówki z ulicą Poprzeczną, ma zyskać przede wszystkim utwardzoną jezdnię o szerokości 4,5 metra, wykonaną z kostki betonowej. Wzdłuż przeznaczonego do przebudowy fragmentu Chłopskiej ma także powstać 41 miejsc parkingowych, chodnik od strony budynków mieszkalnych oraz nowe oświetlenie. Z uwagi na nieprzejezdny, „środkowy” odcinek ulicy, na końcu remontowanego fragmentu powstanie plac do zawracania.

Wykonawców zainteresowanych realizacją przebudowy poznamy najwcześniej 21 lutego. Drogowa inwestycji ma zostać ukończona do 31 października 2019 roku.

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykułDwa sparingowe skalpy świdnickich juniorów młodszych
Następny artykułDołożą do wymiany ogrzewania. Dzisiaj spotkanie informacyjne