Strona główna 0_Slider Automaty do gier zabrane przez policję

Automaty do gier zabrane przez policję

0

Wspólne działania świdnickich policjantów z funkcjonariuszami II Referatu Urzędu Celno-Skarbowego w Jeleniej Górze doprowadziły do zamknięcia kolejnego nielegalnego salonu gier hazardowych na terenie powiatu świdnickiego.

Zdjęcie archiwalne
Tym razem w Jaworzynie Śląskiej funkcjonariusze zabezpieczyli 4 nielegalne automaty do gier hazardowych o wartości  6 tysięcy złotych, na których urządzane były gry wbrew przepisom ustawy. Maszyny  przekazane zostały funkcjonariuszom Urzędu Celno-Skarbowego w Jeleniej Górze, którzy prowadzić będą teraz dalsze postępowanie w tej sprawie.
Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna. Powyższe fakty zostały ustalone przez funkcjonariuszy w trakcie przeprowadzonych na miejscu eksperymentów procesowych, które potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych.
Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.
/Źródło KPP w Świdnicy/
Poprzedni artykułZnamy najlepszych młodych siatkarzy [FOTO]
Następny artykułRuszają zapisy do miejskich przedszkoli w Świdnicy