Strona główna Wydarzenia 30 milionów na ośrodki kultury. Pieniądze trafią także do powiatu świdnickiego

30 milionów na ośrodki kultury. Pieniądze trafią także do powiatu świdnickiego

0

Samorząd województwa przekaże gminom, ośrodkom kultury oraz bibliotekom dotacje na budowy, przebudowy lub wyposażenie obiektów pełniących funkcje kulturalne, w tym również świetlic i domów kultury. W sumie zostaną zrealizowane 54 zadania. Środki otrzymają także gminy Świdnica, Strzegom, Dobromierz, Żarów i Marcinowice.

Promesę w wysokości 1 mln złotych odebrał wójt gminy Marcinowice

Na przełomie stycznia i lutego beneficjenci podpisali umowy oraz otrzymali promesy na realizację zgłoszonych do konkursu projektów. − Dzięki wsparciu finansowemu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dolnośląskie obiekty pełniące funkcje kulturalne, których organizatorem są jednostki samorządu terytorialnego, odzyskają blask i będą dostępne dla mieszkańców, także tych z niepełnosprawnościami – zaznaczył Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

Dofinansowane zostaną 54 projekty na łączną kwotę 30 mln złotych. 38 zadań dotyczy budowy i wyposażania, 14 – przebudowy, a 2 – wyposażenia obiektów kulturalnych. W sumie pozytywną weryfikację formalną i merytoryczną przeszło 79 wniosków, jednak środków nie wystarczyło dla wszystkich zgłaszających.

Wśród beneficjantów, którzy odebrali promesy, znalazły się także samorządy i jednostki z powiatu świdnickiego. Blisko 472 tys. złotych trafi do gminy Dobromierz i wspomoże budowę centrum kulturalno-rekreacyjnego we wsi Szymanów. Pół miliona złotych otrzyma z kolei Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie na przebudowę i rozbudowę świetlicy wiejskiej w Łażanach. Po pół miliona trafi także do gminy Strzegom, dzięki czemu przebudowana zostanie świetlica wiejska w Modlęcinie, a także do gminy Świdnica – wspomagając budowę świetlicy w Gogołowie. Najbardziej imponująca kwota trafi jednak do gminy Marcinowice. W tym przypadku promesa opiewająca na milion złotych przeznaczona zostanie na budowę obiektów pełniących funkcje kulturalne w Strzelcach i Tworzyjanowie.

/mn/

Poprzedni artykułGdzie stanie replika Fokkera? Głosowanie tylko do jutra
Następny artykułRozgrywki JALPH nabierają tempa