Strona główna 0_Slider Znani aktorzy zagrają w świdnickim teatrze

Znani aktorzy zagrają w świdnickim teatrze [ROZWIĄZANIE KONKURSU]

0

Małgorzata Foremniak, Janusz Chabior i Piotr Gąsowski już wkrótce odwiedzą Świdnicę. Znanych aktorów świdnicka publiczność będzie miała okazję zobaczyć w spektaklu „Kolacja Pożegnalna”. Francuska komedia, znakomicie wyreżyserowana przez Tomasza Dutkiewicza, zaplanowana została na sobotę 26 stycznia w Teatrze Miejskim. Przedstawienie będzie wystawione dwukrotnie o godz. 18.00 i 20.15.

Kolacja pożegnalna” to sztuka autorstwa De Alexandre de la Patellière & Matthieu Delaporte. Do Świdnicy z tą niezwykle zabawną francuską komedią przyjadą znani i lubiani aktorzy – Małgorzata Foremniak, Janusz Chabior i Piotr Gąsowski. Spektakl w reżyserii Tomasza Dutkiewicza zaprezentowany zostanie dwukrotnie 26 stycznia w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury.

– Tytułowa kolacja pożegnalna to wystawna kolacja na cześć osoby, którą organizatorzy wieczoru chcą się pozbyć ze swojego otoczenia. Rozmach jaki temu towarzyszy ma być dowodem na to, że zaproszony gość był im bliski. Oczywiście zaproszona osoba nie ma pojęciu w jakim celu została zaproszona! Pierre i Clotilde to typowi przedstawiciele francuskiej klasy średniej. Zapraszają Didiera, wieloletniego przyjaciela, którego zapraszają na pożegnalną kolację. Podczas wizyty robią wszystko aby gość czuł się wyjątkowo: wspominają dawne czasy, otwierają drogie wino i są przemili. Jednak Didier, w tej roli fantastyczny Janusz Chabior w pewnym momencie orientuje się o co w tym wszystkim chodzi. Słyszał bowiem od ich wspólnego znajomego o takowych spotkania. Sytuacja wymyka się spod kontroli, gospodarze czują się podle, Pierre, czyli Piotr Gąsowski z wdziękiem próbuje ratować sytuację, w której się znaleźli. Co z tego wyjdzie? Czy Didier wybaczy fałszywym przyjaciołom, czy Pierrowi i Clotilde wystarczy determinacji w poprowadzeniu intrygi do końca? Wszystko się okaże na scenie! Inteligentna francuska komedia, mistrzowsko zagrana i wyreżyserowana spowodują, że będzie to niezapomniana zabawa – zapowiadają organizatorzy.

Czas trwania: 1h 45min.

Bilety dostępne są: w Sekretariacie Świdnickiego Ośrodka Kultury – Rynek 43 (pn.-pt. godz. 8.00–16.00), Galerii Fotografii, Rynek 44 (wt.-pt. godz. 14.00–18.00, sob. 12.00–16.00) oraz na stronie https://bilety.sok.com.pl

Rozwiązanie konkursu!

Dwa podwójne zaproszenia na spektakl „Kolacja pożegnalna” w Świdnicy można było wygrać w naszym konkursie. By je zdobyć wystarczyło odpowiedzieć na pytanie: w jakim premierowym filmie i w jakiej roli wystąpił ostatnio Janusz Chabior? Chodziło oczywiście o film „Underdog”, który premierę miał 11 stycznia tego roku. Janusz Chabior pojawił się w nim w roli trenera Borysa „Kosy” Kosińskiego. Wejściówki otrzymali – Anna Rybka i Janusz Pączka. Gratulujemy!

/red./
/Materiały organizatora/