Strona główna Temat dnia Zacznij pracę w gabinecie stomatologicznym!

Zacznij pracę w gabinecie stomatologicznym!

0

Moda na biały uśmiech pochłania coraz więcej osób, które marzą o pięknych zębach i doskonałej kondycji jamy ustnej. W tym celu każdy z nas udaje się do gabinetu stomatologicznego, aby zasięgnąć porady, bądź wykonać konieczne zabiegi. Wszystko po to, aby cieszyć się zdrowym i olśniewającym uśmiechem. Ale czy ktoś z nas kiedykolwiek zastanawiał się, jak to wygląda od tej drugiej strony? Czy do pracy w gabinecie stomatologicznym zawsze prowadzi długa i kręta droga?

Zgoda – jeśli marzymy o pracy jako dentysta, to czeka nas wiele lat intensywnej nauki. Ale przecież branża stomatologiczna to nie tylko ten jeden, konkretny zawód. Kierunki medyczne w szkole policealnej oferują szeroki zakres wiedzy oraz zajęć praktycznych, dzięki czemu absolwent dobrej szkoły może liczyć na zatrudnienie jako asystentka czy higienistka stomatologiczna. To bardzo dobra decyzja, gdyż wybierając te zawody w dzisiejszych czasach otwiera się przed nami pewną i stabilną przyszłość. Warto również zaznaczyć, że wybierając szkołę policealną, nowy zawód można zdobyć nawet w jeden rok!

Nowe technologie w profilaktyce
Świat pędzi do przodu, szczególnie w przypadku innowacyjnych rozwiązań. Dotyczy to również stomatologii, w której profesjonalne sprzęty powstają na podstawie najnowocześniejszej technologii i tym samym umożliwiają krótsze i przyjemniejsze wizyty w gabinecie. Wszystko to sprawia, że moda na pogoń za pięknym uśmiechem staje się coraz popularniejsza i zwiększa się liczba pacjentów, a wraz z tą sytuacją rośnie także zapotrzebowanie na kolejne gabinety stomatologiczne. Dzięki temu, profesja higienistki czy też asystentki stomatologicznej staje się coraz popularniejsza.

Jaką drogę kształcenia wybrać?
By zostać asystentką lub higienistką stomatologiczną możemy wybrać szkoły policealne kształcące w tym kierunku. Edukacja jest znacznie krótsza i bardziej ukierunkowana niż w przypadku wyższych uczelni, dzięki czemu w szybszym czasie można uzyskać wymagane do zawodu umiejętności. A to wszystko dzięki stawianiu na praktyczne nauczanie. Jednak należy pamiętać o odpowiednim wyborze szkoły, która oferuje kształcenie w tej dziedzinie.

Jednymi z najciekawszych kierunków dostępnych w Szkołach Policealnych TEB Edukacja są: Asystentka stomatologiczna z elementami implantologii oraz Higienistka Stomatologiczna. Wszystkie zajęcia na wyżej wymienionych kierunkach odbywają się w nowoczesnych pracowniach, pod okiem profesjonalnych i doświadczonych wykładowców. Słuchacze TEB Edukacja zwracają również uwagę na przyjazną atmosferę, a to przecież sprzyja pogłębianiu wiedzy. Co więcej, TEB Edukacja może pochwalić się na tle konkurencji patronatami znanych marek, dużą liczbą zadowolonych i spełnionych zawodowo absolwentów oraz kwestią najistotniejszą, czyli najwyższym poziomem nauczania.

Czy to zawód dla mnie?
Jeśli zależy ci na ciekawej pracy, która równocześnie jest stabilna i zapewnia stały dochód – to tak, jest to dobry wybór. Nauka w TEB Edukacji to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Wystarczy rok lub dwa lata nauki, aby w efekcie dołączyć do grona osób spełniających się w tych szanowanych zawodach. Praca w gabinetach stomatologicznych to nie tylko asystowanie podczas zabiegów i uświadamianie pacjentów jak ważne jest dbanie o higienę jamy ustnej, ale także codzienny kontakt z ciekawymi ludźmi. Moda na piękny, zdrowy uśmiech powoli zyskuje coraz więcej fanów, dlatego warto to wykorzystać!

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułWięcej pieniędzy na drogowe inwestycje. Kiedy ruszą prace?
Następny artykułOstatni budynek na placu Pokoju odzyska blask!