Strona główna 0_Slider Więcej pieniędzy na drogowe inwestycje. Kiedy ruszą prace?

Więcej pieniędzy na drogowe inwestycje. Kiedy ruszą prace?

2

Znany jest wstępny harmonogram, zgodnie z którym ogłaszane będą przetargi na przebudowę ulic i realizację innych, miejskich inwestycji. Podczas ostatniego posiedzenia świdniccy radni wyrazili też zgodę na przekazanie dodatkowych środków na realizację kilku drogowych inwestycji.

W tym roku remont ma przejść m.in. ulica Traugutta

Podczas ubiegłotygodniowej sesji świdniccy radni przegłosowali projekt zmian w budżecie miasta, zgodnie z którym na przebudowę ulicy Franciszkańskiej trafi o 200 tys. złotych więcej niż wcześniej planowano, na rozbudowę ulicy Chłopskiej – 150 tysięcy, a na remont ulicy Traugutta – 200 tysięcy. Jak uzasadniał skarbnik miasta Kacper Siwek, zmiany te wynikają z obserwowanego ostatnio wzrostu cen robót budowlanych i materiałów, a także ze sporządzonych kosztorysów, wedle których kwoty zaplanowane na realizację tych zadań były niewystarczające.

Świdnicki magistrat opublikował w tym miesiącu plan przetargów na 2019 rok. Wynika z niego, że w pierwszym kwartale roku, czyli do marca, powinno zostać ogłoszone zamówienie m.in. na przebudowę ulicy Chłopskiej, na co rezerwowana jest kwota ponad 1,3 mln złotych, budowę boiska do gier zespołowych na Zawiszowie za 270 tys. złotych, czy też wykonanie remontu budynków komunalnych przy Gdyńskiej 3-3a, 1 Maja 3, Żeromskiego 6, Spółdzielczej 29-31, Kotlarskiej 5a, Przechodniej 3, 5, 6, 8 i 10, a także Teatralnej 25 (na wszystkie zadania około 6,2 mln złotych). Także w pierwszym kwartale 2019 roku ogłoszone powinny zostać zamówienia na odbiór odpadów komunalnych ze wszystkich, trzech sektorów miasta.

Do czerwca planowane jest rozpisanie przetargów na rewitalizację Parku Młodzieżowego. Na budowę alejek, ścieżek rowerowych, monitoringu, montaż ławek i śmietników, a także zagospodarowanie zielenią planowany jest wydatek w wysokości 4,5 mln złotych. Do połowy roku można się też spodziewać zamówień na remont ulicy Traugutta (około 2 mln złotych), przebudowę kolejnego odcinka ulicy Pogodnej (400 tys. złotych) oraz na wykonanie I etapu al. Niepodległości (2,5 mln złotych). Z kolei na trzeci kwartał, a więc do września tego roku powinien zostać ogłoszony przetarg na przebudowę pawilonu przy ulicy Malinowej, w którym ma powstać wielopokoleniowe centrum z filią biblioteki, klubem seniora i klubem młodzieżowym (350 tys. złotych).

Do tej pory ogłoszono już zamówienia na przebudowę ulicy Franciszkańskiej. Jak informowaliśmy w ubiegłym tygodniu, realizacją prac zainteresowanych było pięć firm, z czego trzy ze złożonych ofert zmieściły się w planowanym przez urzędników budżecie, wynoszącym 1,5 mln złotych. Bliski rozstrzygnięcia jest także styczniowy przetarg na budowę drogi pieszo-rowerowej wzdłuż ulicy Śląskiej, od ulicy Słowiańskiej do granic miasta, na co urzędnicy planują przeznaczyć 1,5 mln złotych.

Michał Nadolski
[email protected]ca24.pl

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułZwyciężyli na czeskiej ziemi
Następny artykułZacznij pracę w gabinecie stomatologicznym!