Strona główna 0_Slider Śmiertelny wypadek pod Nowym Jaworowem. Auto wbiło się w drzewo

Śmiertelny wypadek pod Nowym Jaworowem. Auto wbiło się w drzewo

18

Tragiczny finał wypadku na wojewódzkiej trasie łączącej Świdnicę ze Strzegomiem. W okolicy Nowego Jaworowa auto osobowe wypadło z drogi i uderzyło w drzewo. 37-letniego kierowcy nie udało się uratować.

fot. OSP Stanowice

Do zdarzenia doszło około godziny 16.20 na drodze wojewódzkiej nr 382. Według wstępnych informacji do wypadku miało dojść podczas wyprzedzania. – Kierujący Fordem Focusem z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w drzewo – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji. – Na miejsce udał się prokurator, który zajął się ustalaniem przyczyn zdarzenia – dodaje.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

 • Lucjan

  To ja juzwyjasniam i prokurator ma wolny weekend. Facio walil ze 120 po sliskiej drodze. Tyle.

  • Waldi

   Czyli pokonał obowiązującą tam siedemdziesiątkę?

  • SonicBoom

   Byłeś naocznym świadkiem?

   • Elżbieta Krajewska

    ja jechałam tą drogą w tym czasie … jechałam z Wałbrzycha, tam warunki na drodze były lepsze . Nagle ( od Grochotowa ) musiałam zwolnić do 40 km/h bo mam wyobraźnię!!!!!! widziałam auto na w drzewie, pomoc już była. Jak się potem dowiedziałam o WYPRZEDZANIU w takich warunkach to byłam w szoku… a zaraz wogóle mnie ta sytuacja nie zdziwiła !!!

 • Antek

  Co ważniejsze – życie człowieka czy drzewa?
  Bo drzew nie powinno być na poboczu drogi, tylko “jakoś tak” nie można ich wyciąć. A w parku można…

  • Domino

   Takie pytania są bez sensu. Jeśli ktoś piratuje, albo ma niesprawne auto, to nie ceni ani swego życia, ani cudzego.

   • SonicBoom

    Dlaczego stygmatyzujesz? Łatwo łatkę pirata komuś przyczepić siedząc w domu przed komputerem.

  • maniek98hl

   Słuszna uwaga co do parku, tam nie było litości dla drzew a tu gdzie jest duży ruch i często dochodzi do zdarzeń są niestety nietykalne..to jest niepojęte, zamiast budować kolejne bezsensowne ronda, z których większość kierowców nie potrafi korzystać powinno zająć się tymi drzewami. Czekam na zmianę ograniczenia..może 50?

 • Polak

  Szkoda człowieka każdy z nas mógł być na jego miejscu takie jest życie współczuję rodzinie

 • Adam

  Te drzewa to zmora nas wszystkich. Każdemu ,,Obrońcy Drzew” życzę by nigdy ich nie spotkało takie nieszczęście… Bo nikt na to nie zasługuje… Zgodzę się że drzewa powinny otaczać drogę ale miejsce ich jest za rowem tam gdzie stają się jedynie pożyteczne. Ludzie pamiętajcie że życie człowieka jest najważniejsze i nie chodzi tutaj o to że ktoś piratuje czy jedzie uszkodzonym autem bo to pomijam lecz wiele nawet takich przypadków mogło by się zakończyć szczęśliwie gdyby nie te drzewa… Pozdrawiam wszystkich czytających jak i komentujących. A rodzinie szczerze współczuję…

  • nmisiek

   Jałowa dyskusja, że winne drzewa. Niekiedy i to za rowem przeszkadza, gdy prędkość nie taka, a droga śliska. Zatem precz z drzewami na 100 metrów od drogi. a może i to za mało. Krzaki też przeszkadzają, bo a nóż widelec koło zahaczy i wywrotka gotowa. A on, ona czy oni jechał za szybko nie dostosowując jazdy do warunków drogowych. Ot i wszystko.

   • Adam

    Nie powiedział bym że taka jałowa… W końcu gdyby nie uderzył w drzewo może przeżył by ten wypadek i miał by nauczkę i ,,szansę” na to by już nigdy tak nie postąpić. Człowiek jest istotą omylną, popełnia błędy i nigdy nie zasługuje na śmierć… Tamta droga była projektowana wtedy kiedy samochodów było znacznie mniej większość to były wozy konne i wtedy ludzie nie myśleli o zagrożeniu. Dzisiaj czasy zmieniły się a droga została z drzewami. Gdyby drzewa były po drugiej stronie drogi zmniejszyła by się ilość śmiertelnych wypadków i dla mnie to jest wystarczający argument. Wyobraź sobie, że jedziesz na Świdnicę i przed Tobą ktoś wyprzedza na trzeciego a Twoja jedyna droga ucieczki to drzewo które stoi przed rowem. Ja w takim momencie wolał bym się ratować uciekając do rowu który znacznie łagodniej wyhamuje moje auto i tym samym da mi szanse na uratowanie życia i mojego i być może mojej rodziny…

    • nmisiek

     Te drzewa tam już były gdy kierowca wjechał na drogę. Zatem winien to zauważyć. Każde nietypowe zdarzenie na drodze może, podkreślam może, skończyć się tragedią. Dla ciebie ucieczka do rowu jest lepsza, inni giną i w rowie, a czasem przelatując nad nim.
     Gdyby … Gdyby to, gdyby tamto. Gdybanie. Mamy co mamy i winniśmy dostosować się do tego. Owszem, można i trzeba zmieniać, ulepszać. Nie zmienia to faktu, że zawsze trzeba być ostrożnym i uważnym.
     Gdy zjeżdżam z dobrej drogi w gorszą to zmieniam sposób jazdy. Po to mam mózg.

     • Adam

      I własnie od tego ulepszania proponował bym zacząć. 😉
      Pozdrawiam.

     • nmisiek

      Zgoda. Ale jest ważne, że przyczyną wypadku nie były drzewa rosnące na poboczu drogi.

     • Adam

      Ani razu nie napisałem że one były przyczyną wypadku.

     • SonicBoom

      Wujek dobra rada…Zmieniasz poglądy jak chorągiewka. Teraz piszesz, że zawsze trzeba być ostrożnym i uważnym i po to się ma mózg żeby go używać. A nie tak dawno broniłeś dziewczyny, która omal nie została przejechana przez pirata drogowego na przejściu dla pieszych. Ją wtedy zwolniłeś z odpowiedzialności za własne zdrowie i życie. Nie zarzucileś jej braku ostrożności. Jesteś zwykłym oportunistą, albo kimś kto musi się dowartościować pouczając innych pisząc komentarze na każdy temat. Tylko troszkę się przy tym gubisz.

 • Mariusz

  Kolejna śmiertelna ofiara tej alejki schorowanych drzewek. Ktoś może je zliczył ? Dobiło do 100 ? Ciekawe kiedy będzie ich więcej niż tych drzew ? Dobry patent na nadmierny przyrost naturalny – ale pasuje raczej do Afryki lub Azji.