Strona główna 0_Slider WOŚP znów zagra w Galerii Świdnickiej. Jakie atrakcje w tym roku?

WOŚP znów zagra w Galerii Świdnickiej. Jakie atrakcje w tym roku?

3

W tym roku nietypowo, bo w sobotę 12 stycznia zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Galerii Świdnickiej. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji tym razem z kultowymi klockami LEGO. Oprócz rodzinnej zabawy nie zabraknie też licytacji atrakcyjnych fantów, z których dochód zostanie przeznaczony na doposażenie specjalistycznych szpitali dziecięcych.

27. Finał WOŚP po raz kolejny zostanie zorganizowany w Galerii Świdnickiej, jednak ze względu na zakaz handlu w części niedziel, większość atrakcji zaplanowano w sobotę. Już za tydzień 12 stycznia na odwiedzających centrum handlowe będzie czekać moc orkiestrowych atrakcji.

Od godz. 11.00 Galeria Świdnicka zaprasza na wspólne rodzinne zabawy z kultowy klockami LEGO w dwóch strefach – twórczego budowania dla dzieci starszych oraz Lego Duplo dla najmłodszych. W programie wydarzenia zaplanowano – tworzenie własnego klocka za pomocą długopisu 3D, turniej piłkarski robotów zbudowanych z klocków Lego czy też RoboLabirynt pokonywany przez zdalnie sterowanego robota stworzonego z oczywiście z kultowych klocków. Wśród atrakcji znalazło się też monidło do wspólnych zdjęć z postaciami z klocków. Nie zabraknie też wspólnego budowania wielkiego orkiestrowego serca z klocków LEGO.

Na sobotę 12 stycznia zaplanowano także cieszące się każdego roku wielkim zainteresowaniem licytacje. Aukcje z orkiestrowymi gadżetami i przedmiotami podarowanymi przez lokalnych przedsiębiorców, firmy oraz osoby indywidualne będą odbywać się w kilku blokach przez cały dzień. Do tej pory zgłoszonymi do licytacji przedmiotami są m.in. nowoczesny piekarnik, słynne anioły z pracowni Magdaleny i Andrzeja Kucharskich, ale też bilety na spektakl, wejściówki na basen i lodowisko czy też voucher na usługę przyciemniania szyb. Fantów cały czas przybywa, a przedmioty zgłaszane do licytacji można obserwować na wydarzeniach stworzonych na facebooku zarówno Galerii Świdnickiej, jak i oficjalnego orkiestrowego sztabu organizowanego przez Świdnicki Ośrodek Kultury.

/oprac. AN/
/materiały organizatora/

 

Poprzedni artykułGrają i pomagają… Ruszył VII Charytatywny Turniej Halowej Piłki Nożnej!
Następny artykułNowe radiowozy dla policji