Strona główna 0_Slider WOŚP zabiera głos w sprawie diecezjalnej zbiórki. „Trzymamy kciuki za Caritas”

WOŚP zabiera głos w sprawie diecezjalnej zbiórki. „Trzymamy kciuki za Caritas”

62

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odniosła się do zapowiedzianej przez biskupa Ignacego Deca kwesty na rzecz Domu Samotnej Matki w Pieszycach. Zbiórka odbędzie się 13 stycznia we wszystkich kościołach diecezji świdnickiej. Tego samego dnia kwestować będą także wolontariusze wspierający 27. finał WOŚP.

Przypomnijmy, 6 stycznia w kościołach diecezji świdnickiej został odczytany komunikat biskupa Ignacego Deca. – Podjąłem decyzję, by w naszej Diecezji powstał Dom Samotnej Matki w Pieszycach, który będzie służył matkom znajdującym się w sytuacji kryzysowej, i który będzie prowadzony przez Caritas Diecezji Świdnickiej. (…) Pragnę zwrócić się do Was, Drodzy Diecezjanie o pomoc w pozyskaniu środków na tworzenie tego diecezjalnego dzieła. Dlatego w dniu 13 stycznia 2019 roku we wszystkich kościołach naszej diecezji proszę o przeprowadzenie zbiórki ofiar do puszek Caritas na ten cel – zaapelował hierarcha.

Jak tłumaczył we wtorek rzecznik kurii świdnickiej, ks. Daniel Marcinkiewicz, termin zbiórki został zaplanowany już wcześniej. – Nikt wtedy nie myślał, że zbiegnie się on z terminem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Chodzi także o to, żeby przeprowadzić ją jak najszybciej, bo liczy się czas! Proszę się nie dopatrywać złych intencji z naszej strony, gdyż to nie jest działanie na czyjąś niekorzyść, wręcz przeciwnie, by służyć pomocą i wsparciem osobom potrzebującym – mówił w rozmowie z Gazetą Wyborczą. Termin 27. finału Orkiestry został ogłoszony 13 października 2018 roku.

W środę do sprawy przeprowadzania dwóch kwest w tym samym czasie odnieśli się organizatorzy WOŚP. – Jako Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ze wszystkich sił trzymamy kciuki za powodzenie zbiórki w kościołach diecezji świdnickiej i mamy nadzieję, że przyniesie jak największy rezultat finansowy oraz pozwoli Caritas na konkretną pomoc dla placówki – mówi Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy WOŚP. – Jednocześnie namawiamy także, by tego dnia nie zapomnieć również o wolontariuszach WOŚP, którzy również będą kwestowali na rzecz zakupu sprzętu medycznego dla ratowania życia i zdrowia dzieci – pacjentów specjalistycznych szpitali dziecięcych w całej Polsce – dodaje Dobies.

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykułFEN 23: Zmiany na karcie walk…
Następny artykułDla kogo wygrana w najbliższym turnieju?